Obserwuj w Google News

Pokazała, jak wybrać najlepszego arbuza. Pamiętaj o tym podczas zakupów

2 min. czytania
26.07.2023 09:36
Zareaguj Reakcja

Sezon na arbuzy trwa w najlepsze. Słodkie, soczyste owoce pysznie smakują i znakomicie gaszą pragnienie. Ania Lekka – influencerka kulinarna – zdradziła, jak wybrać najlepszego arbuza podczas zakupów spożywczych.

Influencerka kulinarna zdradza, jak wybrać najlepszego arbuza.
fot. Marek BAZAK/East News, @ania.lekka/Instagram

Arbuz to prawdziwy król lata. Świetnie nadaje się do samodzielnego spożywania, ale stanowi również znakomity dodatek do deserów czy bazę apetycznych, zdrowych koktajli. Zanim zaczniemy jednak raczyć się soczystym przysmakiem, musimy wiedzieć, jak rozpoznać owoc najlepszej jakości, by nie nabyć w sklepie przejrzałego lub niesmacznego egzemplarza.

Influencerka Ania Lekka, zajmująca się w sieci tematyką kulinarną, podpowiedziała, jak wybrać najlepszego arbuza.

Redakcja poleca

Jak wybrać najlepszego arbuza? Warto pamiętać o tym szczególe

W nagraniu opublikowanym na swoim instagramowym koncie Ania Lekka sugeruje, że najważniejszym elementem jest jasna plama na skórce. Oznacza to, że arbuz przylegał w tym miejscu do ziemi i nadaje się do kupienia. Jeśli poza jasną plamą widzimy też brązowe linie, możemy mieć pewność, że owoc jest słodki. Lepiej unikać zatem arbuzów z żółtą lub pomarańczową skórką. Influencerka ostrzega, że to znak, który może świadczyć o ich przejrzałości.

Istotny jest również kształt. W sytuacji, w której zastanawiamy się, jak wybrać najlepszego arbuza, warto zbadać jego zewnętrzny wygląd – zdaniem Ani Lekkiej arbuz powinien być po prostu okrągły.

Zobacz także: Jak przechowywać arbuzy? To zapewni im świeżość przez dłuższy czas

Internauci komentują. Jak wybrać najlepszego arbuza po dźwięku?

Nagranie Ani Lekkiej obejrzano do tej pory ponad 100 tysięcy razy. Użytkownicy Instagrama podziękowali influencerce za wszystkie wskazówki. Część z komentujących podzieliła się również własnymi radami związanymi z tym, jak wybrać najlepszego arbuza.

- Arbuza się puka, jeżeli jest dobry, to dźwięk będzie wyraźny – zdradziła jedna z obserwatorek. Dodała, że nauczyła się tego triku od ekspertów z kraju, w którym arbuzy rosną na polach. Inny użytkownik dodaje:

Ważne, żeby dźwięk był w miarę czysty, tzn. żeby nie chlupał.
Nie przegap

RadioZET.pl