Obserwuj w Google News

Jesz takie śniadania? Popełniasz duży błąd. Tego warto unikać jak ognia

2 min. czytania
30.11.2022 07:00
Zareaguj Reakcja

Śniadanie to jeden z podstawowych posiłków w ciągu dnia. Ma dodać nam energii i sprawić, abyśmy czuli się dobrze. Okazuje się, że niektórych produktów warto rano unikać. Spożywasz je? To błąd.

Poranne śniadanie
fot. Shutterstock

Masz swoje ulubione rodzaje śniadań? Jeśli tak warto sprawdzić, czy w twoim menu nie znajduje się coś z zakazanej listy. Wiele ekspertów od lat podkreśla, że nie wszystko można jeść rano. Niestosowanie się do tych zasad może przynieść przykre konsekwencje. 

Zobacz także:  Oto genialny trik z TikToka na krojenie jajek. Warto go znać

Tego nie jedz na śniadanie

Można poznać grupy ludzi, które uwielbiają jeść śniadania i nie wyobrażają sobie bez nic wyjścia z domu, jak i te, które totalnie rezygnują z rannego posiłku. Jeśli jednak zaczynasz dzień od spożywania czegoś pysznego, warto pamiętać, że nie wszystko jest dla ciebie dobre. 

Redakcja poleca

W ramach pierwszego posiłku absolutnie nie powinno się sięgać po cytrusy jak pomarańcze czy grejpfruty. Nieodpowiednie są też pomidory, banany czy ogórki. Poza tym nie zaleca się picia napojów gazowanych. Niektórzy mogą się zdziwić, dlaczego tak popularna żywność szkodzi. Okazuje się, że część z wymienionych artykułów podrażnia żołądek, a jedzona w nadmiarze lub pojedynczo może powodować bóle brzucha, nudności, a nawet problemy z sercem.

Wielu ekspertów odradza również spożywanie rano słodkich płatków śniadaniowych, drożdżówek, pączków czy ciast. Absolutnie nie należy też zaczynać dnia wyłącznie od kawy czy herbaty - sam napój z kofeiną nie zastąpi nam zdrowego posiłku.

Czym zastąpić nieodpowiednie produkty?

Najlepszą opcją dla osób uwielbiających energetyczne i zdrowe śniadania jest kilka prostych opcji. To po nie warto sięgać jak najczęściej:

  • jajka
  • owsianka
  • kaszka kukurydziana
  • arbuz
  • placki gryczane
  • kiełki pszenicy

Tworząc swoje menu, należy zadbać o złoty środek. Ważne jest, aby śniadanie było zróżnicowane i łączyło w sobie składniki odżywcze. Jednorazowe odejście od wspomnianych zasad nie sprawi, że stan naszego zdrowia się pogorszy.

Źródło: odzywianie.wprost.pl