Widzisz taką pozycję u kota? Zabierz go natychmiast do weterynarza
Po czym rozpoznać, że z twoim pupilem dzieje się coś niedobrego? Te sygnały mogą świadczyć o tym, że twój pupil potrzebuje pomocy. Nigdy nie należy ich lekceważyć.

Mówi się, że koty uwielbiają chodzić swoimi ścieżkami. Nie oznacza to jednak, że zupełnie nie potrzebują naszej troski i uwagi. Spędzając więcej czasu ze swoim pupilem, nie tylko lepiej poznajemy jego różne przyzwyczajenia, ale też szybciej możemy zareagować, jeśli zauważymy coś niepokojącego w zachowaniu zwierzęcia.
Jest kilka oznak, które świadczą o tym, że nasz kot nie czuje się najlepiej. Ważne jest to, abyśmy w porę potrafili je zauważyć i podjąć odpowiednie działania. Gorsze samopoczucie pupila może sygnalizować nie tylko jego mniejsza aktywność, brak apetytu czy wyraźna drażliwość. Warto zwrócić także uwagę na przybierane przez niego pozy. One również dużo mogą powiedzieć o tym, jak aktualnie czuje się twój kot.
Jak rozpoznać, że twój kot jest chory? Ważny jest ten szczegół
Pozy, jakie zazwyczaj przybiera nasz czworonożny przyjaciel w dużym stopniu odzwierciedlają jego samopoczucie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre z nich mogą być dla nas cennym sygnałem, gdy z naszym pupilem dzieje się coś niepokojącego. Portal Wirtualna Polska Kobieta wspomina o tzw. pozycji bólowej, którą można dostrzec u kota, gdy ten jest poważnie chory.
W takim przypadku cały ciężar ciała naszego czworonoga jest przeniesiony na jego łapy. Z kolei grzbiet jest wyraźnie wygięty w łuk, a brzuch nie dotyka podłoża. Kot ma również opuszczoną głowę i lekko albo całkowicie zamknięte oczy. Zdarza się, że w takiej pozycji może tkwić przez dłuższy czas. Jeżeli tylko zauważysz tę pozycję u swojego pupila, skontaktuj się możliwie szybko z kliniką weterynaryjną.
Zobacz także: Jak widzi kot? Czy dostrzega wszystkie kolory?
Jak rozpoznać chorobę u kota?
Jest wiele innych symptomów, które mogą świadczyć o tym, że twój pupil na coś choruje. W niektórych przypadkach kot staje się apatyczny, nie wykazuje chęci wspólnej zabawy i niemal w ogóle nie reaguje na to, co dzieje się wokół niego. Z drugiej strony równie niepokojące jest zbytnia agresja u kota.
Zwróć także uwagę na inne objawy, jak zaburzenia oddychania, problemy z załatwianiem potrzeb fizjologicznych, jak również z prawidłowym poruszaniem się. Sygnałem, którego również nie można zlekceważyć obserwując naszego pupila jest nagła utrata wagi.
- Masz w domu kota? Unikaj tych 3 błędów
- Każda para powinna mieć pupila. Zwierzątko domowe poprawia relacje w związku
- Postanowiła pomóc bezdomnemu kociakowi. To usłyszała u weterynarz
RadioZET.pl/kobieta.wp.pl
Te rośliny są trujące dla zwierząt. Lepiej nie trzymać ich w domu [GALERIA]
