Obserwuj w Google News

Podsuń partnerowi ten przysmak. Wasze życie łóżkowe zmieni się na lepsze

2 min. czytania
22.09.2023 15:55
Zareaguj Reakcja

Jesień często kojarzy się z kilkoma rzeczami: grzybobraniem, cynamonem, rudymi liśćmi i dynią. Nie wszyscy wiedzą, że pestki tego warzywa mają znakomity wpływ na życie seksualne. Dlaczego? Wyjaśniamy, jakie właściwości kryje ten przysmak.

Pestki dyni wpłyną na poprawę twojego życia łóżkowego.
fot. João Jesus/Pexels

Wśród warzyw i owoców można znaleźć wiele produktów, które potencjalnie mogą wpłynąć na nasze zadowolenie związane z życiem erotycznym. Wśród nich bez zawahania należy wskazać dynię, która od wieków jest uważana za magiczny pokarm. Przed laty warzywo zajmowało znaczące miejsce w kulturze rdzennych Amerykanów, szczególnie tych zamieszkałych na terytorium dzisiejszego Meksyku. Dynię i jej pestki utożsamiano z wieloma stanami i zjawiskami, w tym z pożądaniem oraz płodnością.

Redakcja poleca

Pestki dyni podniosą temperaturę w sypialni? Podsuń partnerowi ten przysmak

Okazuje się, że z pozoru niewinna przekąska, jaką są pestki dyni, może mieć zbawienny wpływ na zadowolenie z seksu. Ten przysmak jest doskonałym, roślinnym źródłem cynku, który wspiera gospodarkę hormonalną, podnosi odporność i zwiększa popęd seksualny. Pestki dyni często są również traktowane jako naturalny środek wspomagający zaburzenia erekcji. Nie tylko dlatego ich spożywanie zaleca się przede wszystkim mężczyznom – ten produkt chroni również zdrowie prostaty.

Dzięki dobroczynnym wartościom odżywczym zawartym w pestkach sprawność łóżkowa partnera wzrośnie, a w rezultacie podniesie się też seksualna satysfakcja obu stron. Nie ma na co czekać - czas zachęcić partnera do konsumpcji tego smakołyku.

Zobacz także: Nowy raport o życiu seksualnym. Tylu partnerów łóżkowych ma statystyczna Polka

Pestki dyni a powiększenie rodziny – co warto wiedzieć?

Nie bez przyczyny wspomnieliśmy wcześniej o płodności. Znakomita sprawność seksualna to bowiem tylko jedna z zalet regularnego spożywania tej przekąski. Pestki dyni zawierają również witaminę E, która wspomaga prawidłowy proces produkcji spermy. Jeżeli zatem wraz z partnerem planujecie powiększenie rodziny, zaproponuj mu wprowadzenie przysmaku do codziennej diety. Będzie stanowić to metodę naturalnego wsparcia podczas starań o dziecko.

Pestki dyni można spożywać na różne sposoby. Z jednej strony warto traktować je jako zwykłą przegryzkę i jeść samodzielnie z miseczki lub wprost z opakowania; z drugiej – dosypywać jako dodatek do śniadaniowych jogurtów albo obiadowych sałatek.

Popularne odmiany dyni
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock