Obserwuj w Google News

Wrzuć to do solniczki. Częsty problem zniknie w okamgnieniu

2 min. czytania
20.09.2023 14:59
Zareaguj Reakcja

Sól to jedna z najpopularniejszych przypraw w naszych kuchniach. Co zrobić, aby nie uległa zbryleniu? Możesz wykorzystać ten kulinarny trik.

Domowy sposób na zbryloną sól
fot. Shutterstock

Odrobina soli może całkowicie zmienić smak przyrządzonych przez nas potraw. Dzięki niej nasze dania nabierają charakteru. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby nie przesadzać z jej ilością. Nadmiar tej przyprawy może bowiem negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie, powodując m.in. problemy z nadciśnieniem.

Chociaż to jeden z tych produktów o długim terminie przydatności, ale warto zwrócić uwagę na to, jak ją przechowujemy. W miejscach, w których panuje spora wilgoć sól może łatwo ulegać zbryleniu. Aby temu zapobiec, możemy sięgnąć po prosty kuchenny sposób, o którym napisał portal Wirtualna Polska Kobieta.

Redakcja poleca

Sposób na zbryloną sól. Wypróbuj go w kuchni

Jeżeli zdarza ci się sięgać po sól w swojej kuchni z pewnością przyda ci się ten łatwy trik. Dzięki niemu kryształki tej przyprawy nie będą tak łatwo się sklejać. Okazuje się, że w tym przypadku pomocny może okazać się inny produkt, który na pewno masz w swojej kuchennej szafce. Mowa o ryżu.

Aby pozbyć się problemu, wystarczy wrzucić kilka jego ziarenek do solniczki. Ryż to doskonały pochłaniacz wilgoci, dzięki któremu sól zachowa swoją sypką konsystencję. Wypróbuj ten patent w swojej kuchni. Z pewnością będziesz sięgać po niego niejeden raz. Jednocześnie pamiętaj o tym, aby nie trzymać soli w zbyt wilgotnych miejscach. W ten sposób zapobiegniesz jej ponownemu zbryleniu się.

Zobacz także: Każdy z nas ma tę przyprawę w swojej kuchni. Przed laty miała magiczne zastosowanie

Domowe zastosowanie soli, które warto znać

Sól możemy wykorzystać nie tylko w celach kulinarnych. Ta przyprawa ma również inne domowe zastosowanie. Może uratować przypalone garnki albo żelazko. Doskonale radzi sobie również m.in. osadem z kawy czy herbaty na filiżankach i kubkach. Warto wykorzystać ją również do czyszczenia zlewu. To również skuteczny środek do usuwania trudnych plam z ubrań, obrusów czy dywanów.

Nie przegap
Najlepsze przyprawy do grzybów
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock