Obserwuj w Google News

Oto najlepsze restauracje w Polsce! Znamy wyniki konkursu Pyszne.pl Awards 2022

Artykuł promocyjny
3 min. czytania
14.03.2023 15:07
Zareaguj Reakcja

Poznaliśmy zdobywców Pyszne.pl Awards 2022. To już ósma edycja plebiscytu, w którym przyznawane są nagrody dla najlepszych restauracji w Polsce.

Oto najlepsze restauracje w Polsce! Znamy wyniki konkursu Pyszne.pl Awards 2022
fot. Materiały prasowe

Najpopularniejszy serwis do zamawiania jedzenia online przez dwa miesiące prowadził głosowanie, w którym klienci wybierali wyróżniające się lokale w 11 ogólnopolskich i 16 wojewódzkich kategoriach. Zdobywcą nagrody głównej oraz tytułu Restauracji Roku jest Pizzeria Al Forno z Krakowa.

 

Działają w dużych miastach – w Warszawie czy Krakowie, ale i mniejszych, jak Pińczów, Chełm czy Olsztyn. Oferują kuchnię polską, ale też włoską, azjatycką, bliskowschodnią czy amerykańską. Restauracje nagrodzone w konkursie Pyszne.pl Awards są tak różnorodne, jak przygotowywane przez nie dania. Łączy je jednak jedno. Wszystkie zdobyły uznanie klientów, którzy w trakcie konkursu oddali na nie głosy. To właśnie opinie konsumentów zadecydowały o tym, który lokal otrzymał jedną z 27 nagród Pyszne.pl Awards 2022, w tym najważniejszą – dla Restauracji Roku.

 

Oprócz nagrody głównej, w plebiscycie przyznawane są także nagrody dla najlepszej Restauracji Województwa (w każdym z 16 regionów kraju), najlepszej Sieci Roku, Debiutu Roku, a także wyróżnienia dla reprezentantów poszczególnych kuchni. I tak, użytkownicy serwisu wskazali najlepsze restauracje z kuchnią dalekowschodnią (kategoria Azjatyckie Smaki), burgerami (kat. Amerykański Sen), kuchnią Lewantu (kat. Bliskowschodnie Odkrycie), bezmięsną (kat. Wege Fenomen), włoską (kat. Włoska Uczta) i polską (kat. Kuchnia Polska). Klienci doceniają także działalność pozakulinarną restauratorów. Nagroda Pyszne.pl Awards dla Social Media Ninja trafiła do właścicieli restauracji, którzy najlepiej prowadzą media społecznościowe, a nagroda za Inicjatywy Proekologiczne – do lokali łączących dobrą kuchnię z dbałością o planetę.

 

- Nagroda Pyszne Awards jest przyznawana przez klientów, dlatego ma tak dużą wartość dla restauratorów. Co istotne, część z wyróżnionych lokali znalazło się w konkursie po raz kolejny. To pokazuje ogromne zaangażowanie właścicieli restauracji na przestrzeni całego roku i ich ciągłą determinację do utrzymania świetnej obsługi. Bardzo nas cieszy, gdy restauracje obecne na Pyszne.pl rozwijają się, a my możemy je w tym wspierać - mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

 

W tegorocznej edycji konkursu najwięcej głosów od zadowolonych klientów zebrała Pizzeria Al Forno z Krakowa, która została Restauracją Roku 2022. Wśród wyróżnionych w Pyszne.pl Awards znalazł się też lokal, który otrzymał nagrody w dwóch kategoriach: katowicki Amir Kebab został wyróżniony jako Bliskowschodnie Odkrycie i Najlepsza Restauracja w woj. śląskim.

Na liście zwycięzców nagród są również lokale, które po raz kolejny zdobyły zaufanie klientów. Drugi rok z rzędu w kategorii Kuchnia Polska najlepsza była restauracja Kucharek Sześć, a łódzka Susharnia, Restauracja Roku 2021, została w tym roku wybrana najlepszą restauracją w woj. łódzkim. Ponownie nagrodę dla Sieci Roku otrzymał Pasibus, a drugi raz Wege Fenomenem został krakowski Vegab. Najlepszą Restauracją w województwie warmińsko-mazurskim ponownie została Pizzeria Boska z Olsztyna.

 

Statuetki Pyszne.pl Awards po raz pierwszy zostały rozdane na gali w siedzibie Pyszne.pl we Wrocławiu. Zwycięzcy otrzymali nagrody: w pełni opłacone kody rabatowe, którymi mogą podzielić się z klientami, a także darmowe doładowania TopRank, które pomogą w lepszym pozycjonowaniu restauracji w wynikach wyszukiwania w Pyszne.pl. Z obecnymi na gali rozdania nagród Pyszne.pl Awards spotkał się Tomasz Jakubiak, znany kucharz, prowadzący programów kulinarnych oraz polskiej edycji programu MasterChef Junior.

 

Pełna lista zwycięzców Pyszne.pl Awards 2022:

Restauracja Roku: Pizzeria Al Forno, Kraków
Sieć Roku: Pasibus, Wrocław
Debiut Roku: Prima Gusto, Kraków
Najlepsza Restauracja – Dolnośląskie: Ramzes I, Wrocław
Najlepsza Restauracja – Kujawsko-pomorskie: Pizzeria Don Corleone, Toruń
Najlepsza Restauracja – Lubelskie: Pizzeria La Sera, Lublin
Najlepsza Restauracja – Lubuskie: Tajka – Restauracja Tajska, Gorzów Wielkopolski
Najlepsza Restauracja – Mazowieckie: Salsiccia – Pizzeria Napoletana, Warszawa
Najlepsza Restauracja – Małopolskie: Pizzeria Al Forno, Kraków
Najlepsza Restauracja – Opolskie: Dlaczego Nie, Opole
Najlepsza Restauracja – Podkarpackie: Pizza&Burger Boston, Rzeszów
Najlepsza Restauracja – Podlaskie: Jaga Pizza, Białystok
Najlepsza Restauracja – Pomorskie: Wokbar, Gdańsk
Najlepsza Restauracja – Śląskie: Amir Kebab, Katowice
Najlepsza Restauracja – Świętokrzyskie: Głodzilla, Pińczów
Najlepsza Restauracja – Warmińsko-Mazurskie: Pizzeria Boska, Olsztyn
Najlepsza Restauracja – Wielkopolskie: Vegas Pizza&Grill, Poznań
Najlepsza Restauracja – Zachodniopomorskie: Pizza King, Szczecin
Najlepsza Restauracja – Łódzkie: Susharnia, ŁódźSocial Media Ninja: Po prostu Rest, Chełm
Inicjatywy Proekologiczne: Masna Micha, Gdańsk
Wege Fenomen: Vegab, Kraków
Amerykański Sen: Burgery Nocą&Pizza Neapolitańska, Warszawa 
Azjatyckie Smaki: Złoty Smok, Wrocław
Bliskowschodnie Odkrycie: Amir Kebab, Katowice
Włoska Uczta: Non Solo Pizza, Olsztyn
Kuchnia Polska: Kucharek Sześć, Warszawa Wyniki konkursu można znaleźć na stronie Pyszne.pl Awards.