,

To idealna kąpiel dla storczyka. Twój kwiat odwdzięczy się za nią pięknym wyglądem

22.03.2023 14:39

Storczyki to twoje ulubione kwiaty? Sięgnij po ten domowy trik. Sprawi, że te rośliny będą rosły jeszcze piękniejsze.

storczyki
fot. Shutterstock

Wiosna za oknem sprawia, że mamy ogromną chęć zaprosić ją również do naszych domów. Nic tak bardzo nie ożywia wnętrza, jak rośliny. Jeżeli chcesz uczynić swój dom przytulniejszym, postaw na różne odmiany kwiatów. Od lat niezwykle pożądane w naszych mieszkaniach są storczyki, które cieszą oko pięknym wyglądem.

Popularność tych kwiatów wynika z kilku czynników. Przede wszystkim są to niezwykle okazałe gatunki. Gdziekolwiek je ustawimy, będą przyciągać uwagę swoim bogactwem i intensywnością kolorów. Nie bez znaczenia jest również to, że są dość łatwe w uprawie nawet dla osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy i doświadczenia w pielęgnacji roślin.

Oto sposób na piękne storczyki. Warto go znać

Storczyki, podobnie jak np. paprocie nie należą do zbyt wymagających kwiatów doniczkowych. Nie oznacza to jednak, że zupełnie możemy sobie odpuścić ich pielęgnację. Dzięki odpowiednim zabiegom wspomożemy ich rozwój i sprawimy, że będą kwitły jak nigdy wcześniej.

Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, te urokliwe kwiaty lubią glebę o kwaśnym odczynie, dlatego od czasu do czasu możemy im zafundować im specjalną kąpiel. Do przygotowania małego SPA dla naszych roślin możemy wykorzystać te popularne produkty spożywcze.

Wystarczy dodać do wody łyżeczkę kwasku cytrynowego albo tyle samo soku wyciśniętego z cytryny. Następnie należy wstawić do niej nasz kwiat w osłonce. Taka kąpiel nie powinna być dłuższa niż pół godziny i nie należy jej stosować częściej niż raz na miesiąc. To dobry sposób na zakwaszenie gleby, który wpłynie pozytywnie na wzrost storczyka.

Zobacz także: Kwiaty na słoneczny balkon - najpopularniejsze odmiany

To jest równie ważne w pielęgnacji storczyków

Storczyki do prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiednich warunków. Te kwiaty bardzo dobrze czują się w temperaturze pokojowej. Poza tym najlepiej ustawić je w takim miejscu, gdzie będą miały swobodny dostęp do dziennego światła, ale jednocześnie nie zostaną narażone na działanie silnych promieni słonecznych. W przeciwnych razie ich liście szybko ulegną zżółknięciu.

Nasze kwiaty najlepiej podlewać w ciągu dnia, kiedy najlepiej wchłaniają wodę. Przy tym trzeba pamiętać o tym, aby nawadniać tylko same korzenie. Ponadto do ich podlewania najlepiej używać wody odstanej.

Równie ważne jest odpowiednie nawożenie storczyków. Poza profesjonalnymi preparatami dostępnymi w sklepach ogrodniczych możesz też wypróbować działanie kuchennych produktów np. skórki z banana. Wystarczy zalać je wodą i odczekać kilka dni. Po tym czasie sprawdzą się jako naturalna odżywka, która wzbogaci twoje kwiaty w wiele cennych związków m.in. potas i fosfor.

Zobacz także: Twoja strelicja marnieje w oczach? To częsta przyczyna

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl

Logo radiozet Dzieje się