Obserwuj w Google News

Podlej tym chryzantemy. Będą jeszcze piękniejsze

2 min. czytania
09.10.2023 15:56
Zareaguj Reakcja

Czym najlepiej nawozić chryzantemy w domu i ogrodzie? Ta domowa odżywka sprawi, że te kwiaty będą rosnąć jeszcze lepiej i zachwycać pięknym wyglądem. Znajdziesz ją w swojej kuchni.

czym nawozić chryzantemy, pomysł na domową odżywkę
fot. Shutterstock

Jednym z gatunków kwiatów, które szczególnie kojarzą nam się z nadejściem jesieni są chryzantemy. Można je uprawiać nie tylko w doniczkach. Są to rośliny odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, więc wiele osób hoduje je również w ogrodzie. Ze względu na to, że te rośliny dobrze znoszą niskie temperatury, często widujemy je m.in. na cmentarzach jako ozdobę pomników.

Uprawa tego gatunku nie jest trudnym zadaniem. Po regularnym podlewaniem, ważną kwestią w pielęgnacji tych kwiatów jest ich nawożenie. W tym przypadku warto sięgać po odżywki bogate m.in. w dużą ilość potasu. Zanim wypróbujesz profesjonalne nawozy dostępne w sklepach ogrodniczych, warto sięgnąć także po ten kuchenny produkt.

Redakcja poleca

Wlej do doniczki z chryzantemami. Efekt cię zaskoczyć

Kuchenne nawozy do kwiatów cieszą się dużą popularnością. To dobry sposób na to, aby wzmocnić swoje rośliny niedużym kosztem. Możesz wykorzystać go również w przypadku chryzantem. Jedną z takich domowych odżywek, która dostarczy roślinie wiele cennych składników odżywczych są fusy po kawie.

Często wyrzucamy je od razu do kosza, nie zdając sobie sprawy z ich dodatkowego działania. Fusy można wykorzystać, mieszając je z ziemią. Doskonale działają również w formie płynnego nawozu. Aby go przygotować, wystarczy ponownie zalać fusy gorącą wodą, odczekać kilka minut i gotowym roztworem podlać rośliny. Taki nawożenie możesz stosowań zarówno do roślin ogrodowych, jak i tych uprawianych w domu.

Zobacz także: Postaw tę roślinę w domu. Przyniesie szczęście, zgodę i harmonię

O czym jeszcze pamiętać, uprawiając chryzantemy?

Jeżeli zamierzasz hodować chryzantemy w doniczkach, ważną kwestią jest wybór odpowiedniej, żyznej gleby. Musisz również zadbać o jej stałą wilgotność. Oczywiście z drugiej strony nie należy też przesadzać z podlewaniem, aby nie doprowadzić do przelania rośliny. Zbyt mokre podłoże może bowiem odbić się niekorzystnie na jej wyglądzie.

Poza tym postaraj się znaleźć jej ciepłe, dobrze oświetlone stanowisko, w którym nie będzie wystawiona na podmuchy wiatru. Zły wpływ na chryzantemy ma jednak trzymanie ich w pobliżu kaloryferów, gdzie są w większym stopniu narażone na szybkie uschnięcie.

Nie przegap
Błędy w pielęgnacji kwiatów, które popełniamy często
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock