Obserwuj w Google News

Podlej tym begonie. Odwdzięczą się pięknym wyglądem

2 min. czytania
02.06.2023 12:50
Zareaguj Reakcja

Jak należy dbać o begonie? Podlej je tym domowym nawozem, a będą wyglądać jeszcze piękniej.

begonia
fot. Shutterstock

Niezwykłą aranżację balkonu czy tarasu możemy stworzyć dzięki roślinom. Ten naturalny akcent znakomicie podkreśli wystrój tych miejsc. Poza popularną pelargonią czy różą na naszych posesjach często można dojrzeć również begonie. Przeważnie kwitną one już od połowy maja, zachwycając domowników nasyceniem kolorów.

Jest wiele odmian tej rośliny. Niektóre z nich bardziej nadają się do uprawy na rabatach, z kolei inne – w doniczce. I chociaż begonia ma niewielkie wymagania, to od czasu do czasu warto wspomóc jej rozwój różnymi nawozami, które kosztują grosze, a mogą przynieść zaskakująco dobre efekty.

Redakcja poleca

Begonie będą rosły w oczach. Wystarczy ten produkt

Często nie zdajemy sobie sprawy, że wiele kuchennych produktów może sprawdzić się w roli nawozów roślinnych. Tak jest m.in. z drożdżami. Ten popularny produkt spożywczy, dzięki któremu cieszymy się idealnymi wypiekami, może także znakomicie wpłynąć na wzrost i wygląd naszych kwiatów doniczkowych.

Nasze babcie przyrządzały z nich zazwyczaj domową odżywkę w formie płynnej. O niezwykłych właściwościach tego specyfiku warto przekonać się również samemu. Wystarczy wymieszać 50 g świeżych drożdży i pięć litrów ciepłej wody. Po kilku godzinach taki roztwór będzie nadawał się do podlewania kwiatów. Stosowany raz w miesiącu znakomicie odżywi begonie i sprawi, że będą cieszyć oko przez cały sezon.

Zobacz także: Podlej tym młode piwonie. Krzewy dosłownie utoną w kwiatach

Co jeszcze warto wiedzieć na temat uprawy begonii?

Begonie są światłolubne. Należy im zapewnić ciepłe, dobrze oświetlone stanowisko, ale jednocześnie trzeba uważać, aby nie były wystawione bezpośrednio na słońce. Równie istotna jest kwestia podlewania. W przypadku begonii nadgorliwość nie jest wskazana.

Zbyt duża wilgotność gleby może przyczynić się do obumarcia rośliny. Aby temu zapobiec, najlepiej trzymać ten kwiat w doniczce z odpowiednią warstwą drenażu, która umożliwi odpływ nadmiaru wody. Ponadto warto pamiętać również o regularnym usuwaniu zwiędłych kwiatów.

Zobacz także: Podlej tym pelargonie. Będą rosły w oczach  

5 domowych nawozów do roślin. Przygotujesz je błyskawicznie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock