Obserwuj w Google News

Ten domowy nabłyszczacz do roślin czyni cuda. Zrobisz go z trzech składników

2 min. czytania
04.10.2023 17:36
Zareaguj Reakcja

Kurz na liściach roślin domowych nie tylko wygląda nieestetycznie, ale i utrudnia im zdrowe funkcjonowanie oraz wytwarzanie wypuszczanego do atmosfery tlenu. Na szczęście możesz stworzyć w domu skuteczny nabłyszczacz, który pozostawi na twoich roślinach warstwę ochronną i sprawi, że będą lśnić jak nigdy wcześniej.

Ten domowy nabłyszczacz do roślin to hit. Zrobisz go z trzech składników
fot. Tatiana_Pink/Shutterstock

Domowy nabłyszczacz do roślin domowych według receptury portalu WP genialne.pl wymaga użycia zaledwie kilku składników. Mikstury można używać do wielu rodzajów roślin o gładkich liściach, m.in. do fikusa, pieniążka, sterlicji, monstery, zamiokulkasa czy skrzydłokwiatu. Teoretycznie specyfik nadaje się również do pielęgnacji storczyka – w tym przypadku należy jednak zachować szczególną ostrożność.

Redakcja poleca

Domowy nabłyszczacz do roślin domowych. Liście będą lśnić jak nigdy wcześniej

Proces pielęgnacyjny rozpocznij od umycia wszystkich liści, wytarcia ich na sucho oraz użycia nabłyszczacza przygotowanego przy pomocy zaledwie kilku składników. Zaopatrz się w wodę, płyn do mycia naczyń oraz olejek neem, który z łatwością znajdziesz w aptece lub specjalnym sklepie z akcesoriami zielarskimi. Połącz 10 kropel olejku z 2 kroplami płynu do naczyń oraz litrem wody i dokładnie wymieszaj. Namocz miękką szmatkę w uzyskanej miksturze, po czym dokładnie przetrzyj nią liście. Lekko tłusta formuła sprawi, że twoje rośliny doniczkowe będą błyszczeć jak nigdy wcześniej.

Zobacz także: Te 3 rośliny przyciągają szczęście i pieniądze. Warto je mieć w swoim domu

Inne domowe sposoby na nabłyszczanie liści

Portal genialne.pl wskazuje, że receptura przewidująca użycia olejku naam to niejedyna metoda nabłyszczania liści. Wśród środków, które mają takie właściwości, wskazuje się również wygazowane piwo. Wystarczy, że nasączysz alkoholem wacik i dokładnie przetrzesz wybraną roślinę. Podobne właściwości wykazuje też skórka od banana. Wnętrze popularnego owocu nabłyszczy powierzchnię liści oraz dostarczy im składników odżywczych odpowiednich do dalszego, zdrowego rozrostu.

Nie przegap
Błędy w pielęgnacji kwiatów, które popełniamy często
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock