,

Czym nawozić tuje? Idealną odżywkę masz w swojej kuchni

24.05.2023 15:04

Jak odżywić tuje w ogrodzie? Ten domowy nawóz może przynieść znakomite efekty. Zrobisz go na bazie popularnego produktu spożywczego.

tuje
fot. Shutterstock

Tuje często zdobią nasze podwórka i ogrody. Chętnie sadzimy je nie tylko ze względu na piękny, zielony wygląd. Wyróżnia je duża odporność na zmiany pogody, a ponadto nie są byt wymagające pod względem uprawy. Mogą rosnąć na różnym podłożu zarówno w słonecznych, jak i zacienionych miejscach.

Wiosną i latem należy pamiętać o ich systematycznym podlewaniu. Od czasu do czasu warto także sięgnąć po różne nawozy, które wspomogą ich wzrost. Zanim wypróbujesz działanie specjalistycznych preparatów, możesz wykorzystać właściwości niektórych kuchennym produktów. O jednym z nich pisze portal Wirtualna Polska Kobieta.

Podlej tym tuje. Efekt cię zaskoczyła

Tuje warto nawozić przynajmniej raz w miesiącu. W tym celu możesz wykorzystać domową odżywkę na bazie drożdży. Okazuje się, że produkt, który zazwyczaj stosujemy w celach kulinarnych do przyrządzania np. różnych wypieków może być przydatny również w naszym ogrodzie. Jego przygotowanie jest bardzo łatwe.

Najpierw musisz zaopatrzyć się w kostkę świeżych drożdży. Potem produkt należy rozpuścić w 10 litrach ciepłej wody. Należy uważać, aby nie była zbyt gorąca. Taki nawóz możemy stosować dwa razy w miesiącu od wiosny do jesieni. Taka odżywka zawiera wiele składników odżywczych, które wspomogą rozwój roślin. Stosowanie tego nawozu nie tylko wpłynie pozytywnie na ich wygląd i wzrost, a także uodporni je na działanie różnych chorób.

Zobacz także: Jak dbać o kwiaty na balkonie? Ten trik sprawi, że będą zachwycać wyglądem

loader

Inne pomysły na nawozy

Do podlewania tych roślin możesz wykorzystać również wodę po gotowaniu warzyw. Jest ona bogata w minerały, które doskonale odżywią roślinę. Domowy nawóz możesz przygotować także ze skórek od banana. Wystarczy zalać je gorącą wodą, a następnie odstawić w zacienione miejsce na ok. 48 godzin. Gotowy płyn sprawdzi się jako naturalna odżywka, dzięki której tuje będą rosły bujne i zielone.

Zobacz także: Podlej tym pelargonie. Będą rosły w oczach

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl

5 domowych nawozów do roślin. Przygotujesz je błyskawicznie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock