,

Podlej tuje tą mieszanką. Rośliny będą wyglądać jeszcze lepiej

28.03.2023 14:41

Jak pielęgnować tuje? Wystarczy, że będziesz podlewać je tą mieszanką. Rośliny będą wyglądać jeszcze lepiej.

Tuje
fot. Shutterstock

Początek wiosny to doskonały czas na prace w ogrodzie. W tym okresie wiele osób sadzi nowe kwiaty i krzewy na swoim podwórku, a także pielęgnuje stare rośliny. Dużą popularnością cieszą się m.in. tuje, które mają bardzo wiele zalet. Nie tylko pięknie się prezentują, ale są też odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawdź, jak pielęgnować te wyjątkowe drzewa, aby były bujne i gęste.

Podlej tuje tą mieszanką. Rośliny będą wyglądać jeszcze lepiej

Przełom marca i kwietnia to idealny czas na to, aby zadbać o nasze tuje po zimie. Jak zregenerować je po tej najchłodniejszej porze roku? Przede wszystkim należy sięgnąć po dobry nawóz. Tego typu specyfiki dostępne są praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym i kosztują około kilkudziesięciu złotych. Równie dobrym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie nawozu. Szczególnie że jest to niezwykle proste.

Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, do wykonania takiego specyfiku potrzebny nam jest tylko jeden produkt - skórka z bananaWystarczy, że zalejemy ją gorącą wodą i odstawimy na dwa dni w zacienione miejsce. Po upływie 48 godzin należy wyjąć odpadek z miski, a pozostawionym płynem podlać tuje. 

Banany zawierają dużo potasu. Pierwiastek ten, o czym nie wszyscy wiedzą, pozytywnie wpływa na rozwój roślin. Dzięki domowemu specyfikowi przygotowanemu na bazie skórki po tym owocu tuje będą więc pięknie rosnąć i staną się gęste jak nigdy wcześniej.

Zobacz także: Posadź tę roślinę w ogrodzie. Mszyce będą omijać go szerokim łukiem

Jak dbać o tuje? Domowe nawozy

Jeżeli z jakichś przyczyn nawóz ze skórki po bananie nie do końca nam odpowiada, można przygotować inny domowy specyfik. W tej roli doskonale sprawdzi się również zwykła woda po gotowaniu warzyw. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, tuje warto podlewać takim wywarem regularnie - najlepiej minimum dwa razy w miesiącu. 

Można też przygotować nawóz na bazie świeżych drożdży. Wystarczy wziąć kostkę tego produktu i rozpuścić w pięciu litrach wody. Taką mieszankę odstawiamy na co najmniej dobę. Po tym czasie podlewany nią tuje w ogrodzie.

Zobacz także: Podlej tuje tym wywarem. To dla iglaków idealny nawóz

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl

Logo radiozet Dzieje się