Obserwuj w Google News

Pelargonie będą rosły jak nigdy wcześniej. Wystarczy jeden składnik

2 min. czytania
05.06.2023 15:59
Zareaguj Reakcja

Pelargonie to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych roślin ozdobnych. Polacy kochają te kwiaty i chętnie uprawiają je na tarasach oraz balkonach. Jeśli chcesz, by twoje pelargonie rosły i kwitły najpiękniej, jak tylko się da – dodaj do nich kroplę pewnej powszechnie dostępnej substancji.

Pelargonie będą rosły jak nigdy wcześniej.
fot. Wojtek Laski/East News

Mało które kwiaty ozdobne są tak odporne na suszę, jak pelargonie. Ich zawrotna popularność wynika nie tylko z efektownego wyglądu, ale również z prostych metod pielęgnacji. Dzięki temu ten gatunek nadaje się dla początkujących osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z ogrodnictwem i uprawą roślin doniczkowych. Nawet ci, którzy do tej pory nie mieli nic wspólnego z kwiatami, mogą cieszyć się imponującym i obfitym kwitnieniem. Wszystko dzięki prostemu sposobowi, który sprawi, że pelargonie będą rosnąć jak nigdy wcześniej.

Pelargonie – jak prawidłowo o nie dbać?

Proces podlewania jest raczej nieskomplikowany. Ze względu na fakt, że pelargonie dobrze znoszą zarówno nasłonecznienie, jak i półcień, trzeba nawadniać je regularnie, ale niezbyt często. Wiosną i jesienią wystarczy podlać kwiaty raz, a latem – dwa razy w tygodniu. Należy unikać nadmiernego przelania, warto zatem zwrócić uwagę na to, czy pelargonie sadzone w wybranym przez nas miejscu znajdują się pod przynajmniej częściowym zadaszeniem.

Te kwitnące od maja aż do pierwszych przymrozków rośliny będą cieszyć oko bardzo długo. Wystarczy posadzić je w sporej donicy z drenażem, systematycznie nawozić i upewnić się, że ziemia do kwiatów jest przepuszczalna. Przydadzą się również domowe sposoby, które wzmocnią tempo, w którym rosną i kwitną kwiaty. Portal Wirtualna Polska Kobieta opisał pewien prosty trik.

Zobacz także: Hortensje będą bujne jak nigdy wcześniej. Podlej je domową miksturą

Pelargonie będą rosnąć jak nigdy wcześniej. Wystarczy jeden składnik

Szalony wzrost i obfite kwitnienie zapewni prosta substancja, którą znajdziemy w domowej apteczce. Wystarczy dodać kroplę jodyny do litrowego naczynia z wodą, którą podlewamy pelargonie. Ten środek sprawia, że rośliny są odporniejsze na rozmaite choroby, a dodatkowo rosną w znacznie szybszym tempie i sowicie kwitną. W ten sposób za pomocą prostego działania przyczynimy się do na pięknego wyglądu tarasowych lub balkonowych pelargonii.

Zobacz także: Jak podlewać lobelie? Ważny jest ten szczegół

Kot
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl