,

Storczyk zaczyna żółknąć? Wypróbuj ten domowy trik

28.03.2023 14:43

Co zrobić, gdy liście storczyka stają się suche i żółte? Ratunkiem może okazać się ten produkt z twojej kuchni.

Storczyk
fot. Shutterstock

Storczyk to efektowny kwiat, który często zdobi wnętrza naszych domów. Zachwyca pięknym wyglądem i wnosi do każdego wnętrza przytulny klimat. Oczywiście pod warunkiem, że się o niego odpowiednio zatroszczysz.

Co prawda nie jest to kwiat wymagający w uprawie, ale co jakiś czas warto poświęcić mu trochę uwagi. Wtedy łatwiej będzie nam dostrzec, że dzieje się z nim coś niepokojącego i szybko na to zareagować. Takim sygnałem są m.in. żółte liście tej rośliny. Aby temu zaradzić, możesz wypróbować ten domowy trik.

Twój storczyk źle wygląda? Sprawdź, jak go ożywić

Przyczyn żółknących liści storczyka może być wiele. Czasami jest to wynik nieodpowiednich warunków, w jakich trzymamy tę roślinę. Zbyt małe nasłonecznienie, nieodpowiednia ziemia czy inne błędy w zakresie podlewania – to wszystko może zaburzyć prawidłowy wzrost naszej rośliny i uniemożliwić jej kwitnięcie.

Taki kwiat można jeszcze uratować, wykorzystując do tego różne domowe sposoby. O jednym z nich napisał portal Wirtualna Polska Kobieta. W tym przypadku niezwykle przydatny może okazać się… cynamon. Okazuje się, że ta niepozorna przyprawa, którą chętnie stosujemy do wzbogacania smaku różnych potraw sprawdza się również w pielęgnacji roślin.

Zobacz także: Jak dbać o skrzydłokwiat? Oto prosty trik, dzięki któremu będzie wyglądał jeszcze piękniej

Złoty środek, który uratuje twoje storczyki

Chociaż może wydawać się to zaskakujące, cynamon doskonale zwalcza pleśń, która jest jednym z czynników osłabiających kwiaty. Często powoduje ona żółknięcie liści i szybsze obumieranie rośliny. Produkt ten zapobiega także innym niebezpiecznym chorobom roślin.

W przypadku storczyka możesz zastosować go dwa sposoby. Jeden z nich to wymieszanie tej przyprawy z glebą w doniczce. Z kolei drugi sposób to umieszczenie w ziemi całej laski cynamonu – przy czym trzeba uważać, aby przypadkowo nie naruszyć korzeni kwiatu.

Zobacz także: Przesadzasz rośliny doniczkowe? Ten nagminny błąd może wszystko zepsuć

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl

Logo radiozet Dzieje się