Obserwuj w Google News

Mszyce na dobre zadomowiły się w twoim ogrodzie? Ten oprysk zrobisz błyskawicznie

2 min. czytania
05.06.2023 18:17
Zareaguj Reakcja

Zauważyłeś mszyce w swoim ogrodzie? Sprawdź, jak poradzić sobie z tym problemem, wykorzystując ten domowy sposób.

Mszyce
fot. Shutterstock

Utrzymanie ogrodu w idealnym stanie wymaga wiele pracy i cierpliwości. Aby wszystkie rośliny mogły rozwijać się prawidłowo, musimy pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych. Niestety, nawet jeśli wkładamy w to dużo wysiłku, efekty naszych prac często może zniweczyć pojawienie się mszyc.

Te niepozorne owady mogą wywołać wiele szkód, dlatego, gdy tylko zobaczymy je na powierzchni roślin, musimy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Niektórzy w tej sytuacji od razu sięgają po profesjonale środki ogrodnicze. Okazuje się, że równie skuteczne w walce z tymi szkodnikami mogą być różne domowe środki.

Redakcja poleca

Oto domowy oprysk na mszyce

Mszyce mogą żerować na różnych roślinach. Atakują kwiaty doniczkowe na balkonie, jak również okazy w ogrodzie. Lubią pojawiać się także na krzewach. Owady te pozbawiają rośliny wielu cennych substancji odżywczych i tym samym wpływają na zahamowanie ich wzrostu. Obecność mszyc wpływa również negatywnie na wygląd liści, które bardzo szybko zaczynają żółknąć.

Do zwalczania mszyc możesz wykorzystać ten domowy oprysk na bazie mleka. Jest to popularny sposób, po który dawniej sięgały nasze babcie. Wystarczy wymieszać pół litra tego produktu i tyle samo wody. Potem taki płyn najlepiej przelać do butelki z atomizerem, a następnie należy spryskać nim zainfekowane rośliny.

Zobacz także: Podlewasz rośliny balkonowe w taki sposób? Lepiej tego nie rób

Inne domowe sposoby na mszyce

Dobre efekty może przynieść również zastosowanie szarego mydła. Trzeba jedynie wymieszać go z ciepłą wodą, aby uzyskać jednolity roztwór. Taki domowy oprysk jest polecany m.in. w przypadku pojawienia się mszyc na różach. Innym produktem, który warto wykorzystać jako ochronę przeciwko tym owadom jest także soda oczyszczona.

Zobacz także: Zasadź tę roślinę w ogrodzie. Szybko pozbędziesz się kretów

5 domowych nawozów do roślin. Przygotujesz je błyskawicznie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock