Obserwuj w Google News

Masz dosyć komarów w ogrodzie? Tym sposobem szybko się ich pozbędziesz

2 min. czytania
07.06.2023 10:46
Zareaguj Reakcja

Komary zakłócają twój wypoczynek na świeżym powietrzu? W takim razie sięgnij po ten sprawdzony trik. Jest naprawdę skuteczny.

Komary w ogrodzie
fot. Shutterstock

Piękna pogoda za oknem zachęca nas do spędzania czasu w ogrodzie. Niestety wiosnę poczuły również komary, które potrafią być niezwykle uciążliwe. Jeżeli stosowane przez ciebie środki na te owady dotychczas nie przyniosły zadowalających efektów, możesz wypróbować ten domowy trik. To szybki i łatwy sposób na pozbycie się tych nieproszonych gości ze swojego ogrodu.

Redakcja poleca

Domowe porady: jak się pozbyć komarów w ogrodzie?

Jeżeli planujesz rodzinne spotkanie w ogrodzie albo chcesz po prostu odpocząć na łonie natury po pracowitym dniu, warto wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie środki przeciwko komarom. Wiele z nich możesz zrobić samodzielnie z łatwo dostępnych produktów. Owady te nie lubią aromatu olejków eterycznych. Szczególnie drażniąco działa na nich ten o zapachu lawendy.

Warto zatem wymieszać kilka kropli takiego produktu z wodą, przelać roztwór do butelki z dyfuzorem, a następnie rozpylić go na podwórku. Możesz spryskać nim kwiaty lub meble ogrodowe, np. przed rodzinnym grillem. Woń tego płynu sprawi, że komary będą omijać cię szerokim łukiem, a ty wreszcie będziesz mógł w pełni korzystać z uroków letniego wypoczynku.

Zobacz także: Wszystko, co musisz wiedzieć, by nie dać się pogryźć komarom

Domowe porady: inne sposoby na komary

Szybkim sposobem na pozbycie się komarów z ogrodu może być również posadzenie roślin, które swoim zapachem odstraszają te owady. Jedną z nich jest kocimiętka. Podobnie do niej działa również popularna komarzyca. Ponadto na stole ogrodowym warto umieścić również bawełnianą saszetkę z listkami bazylii, rozmarynem lub miętą pieprzową. Ich intensywny aromat skutecznie rozprawi się z komarami i nie będą one już tak uciążliwe.

W walce z komarami przydatne mogą być też inne domowe produkty. Owady te nie lubią zapachu goździków. Możesz rozsypać tę przyprawę na talerzykach, a następnie ustawić je w różnych miejscach w domu. Ten prosty trik sprawdzi się również podczas grillowania na łonie natury.

Zobacz także: Wypróbuj domowy balsam na ukąszenia komarów. Wykonasz go z 4 składników