Obserwuj w Google News

Jak podlewać tulipany w doniczce? Nie ignoruj tej zasady

2 min. czytania
27.03.2023 15:44
Zareaguj Reakcja

Jak dbać o tulipany w doniczce? Podlewanie ma w tym przypadku duże znaczenie. Sprawdź, jak to robić prawidłowo.

Tulipany
fot. Shutterstock

Tulipany to kwiaty kojarzące się z wiosną. Ich uroczy wygląd sprawia, że chętnie ozdabiamy nimi nasze domy. Do wyboru mamy wiele różnych odmian tej rośliny, które zachwycają swoimi nasyconymi kolorami. Pięknie prezentują się nie tylko we wnętrzach, ale również na naszych balkonach czy tarasach.

Wiele osób decyduje się na samodzielną uprawę tulipanów w doniczkach. Aby zakwitły obficie, musimy o nie odpowiednio dbać. Szczególnie istotny jest sposób ich podlewania. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie popełnić różnych błędów.

Redakcja poleca

Jak należy podlewać tulipany?

Jeżeli chcesz wprowadzić wiosenny klimat do swojego domu, postaw na tulipany. Cudownie ożywią wnętrze i wprowadzą do niego mnóstwo pozytywnej energii. Takie kwiaty możesz ustawić na parapecie. Będą również niezwykłą ozdobą wielkanocnego stołu podczas świątecznych spotkań w gronie najbliższych.

W czasie kwitnienia rośliny te mają większe zapotrzebowanie na wodę. Nie należy jednak przesadzać z jej ilością. Zbyt częste oraz obfite podlewanie może przynieść bowiem więcej szkody niż pożytku, powodując szybsze gnicie cebulek. Jeżeli zatem tylko zauważysz, że w podstawce zebrało się zbyt dużo wody, jej nadmiar najlepiej od razu wylać.

Zobacz także: Nie rób tego tulipanom. Przez to szybciej zwiędną

Co zrobić, aby tulipany rosły piękne i bujne?

Miejsce, w jakim uprawiamy tulipany nie jest bez znaczenia. Powinno być w miarę chłodne i zapewnić kwiatom dostęp do dużej ilości światła słonecznego, co wpłynie pozytywnie na ich wzrost i wybarwienie. Aby wspomóc ich kwitnięcie, warto sięgnąć także po specjalistyczne nawozy do roślin np. w formie płynnych odżywek z dużą zawartością azotu, który jest niezbędny do ich prawidłowego rozwoju.

Zobacz także: Jak przedłużyć świeżość tulipanów w wazonie? Oto przydatny sposób