Obserwuj w Google News

Werbena więdnie w oczach? To częsty powód

2 min. czytania
30.05.2023 15:55
Zareaguj Reakcja

Werbena często zdobi nasze balkony i tarasy. Zauważyłeś, że w ostatnim czasie straciła swój piękny wygląd? Sprawdź, z czego to może wynikać.

werbena
fot. Shutterstock

Wiosną częściej przesiadujemy na balkonach i tarasach. Aby odpoczynek upływał nam w miłej atmosferze, warto zadbać o odpowiednią aranżację tych miejsc. Uroku mogą im dodać różne gatunki kwiatów. Poza popularną pelargonią czy hortensją, równie chętnie sadzimy werbenę. Jest to kwiat, który cenimy nie tylko za wyjątkowy wygląd, ale też łatwość w uprawie.

Jest to idealna roślina dla osób, które na co dzień nie mają zbyt dużego doświadczenia w ogrodnictwie. Nie ma zbyt wielu wymagań pielęgnacyjnych. Poza tym niestraszne są jej silne słońce czy też wiatr. W związku doskonale będzie się nadawać na południowy balkon czy taras. Niestety może się zdarzyć, że mimo odpowiednich warunków, werbena zacznie więdnąć. Dość często przyczyną są błędy w jej podlewaniu.

Redakcja poleca

Werbena więdnie? To może być powodem

Jeżeli zauważyłeś, że w ostatnim czasie werbena wygląda znacznie gorzej niż zazwyczaj, najlepiej działać jak najszybciej. Prawdopodobnie może mieć to związek z nieodpowiednim podlewaniem rośliny. Kwiat ten należy podlewać min. trzy razy w tygodniu, a latem najlepiej robić to codziennie. Okazuje się, że na rozwój rośliny źle wpływa zarówno zbyt duża susza, jak i nadmierna wilgoć.

Trzeba zatem uważać, aby gleba nie była zbyt mokra. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta należy uważać na werbenę szczególnie w deszczowe dni, bowiem obfite opady mogą wpłynąć na nią negatywnie. Jeżeli zatem trzymasz ją na odkrytej przestrzeni, lepiej schować ją na ten czas w inne miejsce. Przelanie werbeny może bowiem doprowadzić nie tylko do gnicia korzeni, ale również szybkiego więdnięcia jej liści.

Zobacz także: Róże będą jeszcze piękniejsze. Wystarczy ten nawóz

Inne kwiaty na słoneczny balkon

Poza werbeną możesz sięgnąć także po inne gatunki kwiatów, które lubią wygrzewać się w słońcu. W takich warunkach dobrze odnajdują się m.in. pelargonie. Do światłolubnych roślin należą też petunie oraz surfinie. Poza tym możesz posadzić na nim lobelie i oczywiście słoneczniki, które wprowadzą na każdy balkon lub taras wakacyjny klimat.

Zobacz także: Czym podlewać kwiaty balkonowe? Ta domowa mieszanka zapewni im piękny wygląd

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl

5 domowych nawozów do roślin. Przygotujesz je błyskawicznie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock