Obserwuj w Google News

Podlej tym astry. Odwdzięczą ci się pięknym wyglądem

2 min. czytania
19.10.2023 15:47
Zareaguj Reakcja

Astry to unikalna jesienna ozdoba balkonów i tarasów. Jak o nie dbać, aby zachwycały wyglądem? Ta domowa odżywka przynosi zaskakujące efekty.

Domowy nawóz do astrów
fot. Shutterstock

Wśród jesiennych kwiatów, które często zdobią nasze ogrody są astry. Znajdziemy je w wielu kolorach m.in. fioletowym, czerwonym i białym. Możemy tworzyć z nich różne efektowne kompozycje, łącząc ze sobą różne odcienie kwiatów, które idealnie ożywią balkon czy taras podczas pochmurnych dni.

Wiele osób decyduje się jednak na ich hodowlę nie tylko z powodu walorów estetycznych. Przede wszystkim te kwiaty mają niewielkie wymagania uprawowe, a ich pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu. W dodatku są odporne na niskie temperatury, więc możemy być o nie spokojni podczas nadejścia chłodniejszych dni.

Redakcja poleca

Jak dbać o astry? Wypróbuj ten domowy nawóz

Astry można sadzić zarówno w gruncie, jak i doniczkach. Ważne jest, aby ziemia była odpowiednio przepuszczalna i bogata w składniki odżywcze. Bez względu na to, czy decydujemy się na ich uprawę w ogrodzie, czy też na balkonie, musimy zapewnić im jasne stanowisko z dostępem do światła słonecznego.

Aby wspomóc rozwój tych roślin, niezbędne jest również ich odpowiednie nawożenie. Poza specjalistycznymi preparatami warto wykorzystać skorupki po jajkach, które zawierają dużą ilość wapnia. Wystarczy zalać je gorącą wodą i odstawić na kilkanaście godzin. Po tym czasie trzeba wszystko odcedzić. Gotowy roztwór możesz wykorzystać do podlewania kwiatów. Takie domowe nawożenie najlepiej przeprowadzać raz w tygodniu.

Zobacz także: Kompozycje z wrzosami w donicach, na balkonie i w ogrodzie

Jak uprawiać astry? O tym trzeba pamiętać

W pielęgnacji astrów ważną kwestią jest również ich podlewanie. Nie można dopuścić do tego, żeby ziemia była zbyt wilgotna. Poza tym należy kierować strumień wody wyłącznie na glebę, a nie na liście czy kwiaty, bo to może doprowadzić do ich szybkiego gnicia i sprawić, że będą mniej odporne na działanie różnych szkodników i chorób.

Nie przegap
Te jesienne rośliny są idealne na balkon
5 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Madeleine Steinbach