Obserwuj w Google News

Ich pies zaginął. Znaleźli go po 8 latach

2 min. czytania
13.02.2023 10:27
Zareaguj Reakcja

Rodzina ze Stanów Zjednoczonych mieszkająca w Kansas odzyskała swojego psa po ośmiu latach. Zwierzę zostało znalezione ponad 1600 km od domu w stanie Idaho.

Pies
fot. Facebook.com

Pies rasy beagle o imieniu Roscoe zaginął w 2015 roku w stanie Kansas, gdy miał jeden rok. Jego właściciele byli wtedy poza domem i nie wiedzieli, w jakich okolicznościach się to stało. Rodzina od razu rozpoczęła poszukiwania swojego pupila. Rozwieszała ulotki, dzwoniła do lokalnych stowarzyszeń i schronisk, ale to niestety nie przyniosło rezultatów. Chociaż Roscoe był zaczipowany, to jednak nigdy nie dostali od nikogo informacji w sprawie miejsca jego pobytu. Opiekunowie psa byli załamani utratą ukochanego czworonoga i kiedy już niemal pogodzili się z tym faktem, po ośmiu latach od tego wydarzenia nastąpił nieoczekiwany obrót spraw.

Redakcja poleca

Pies odnalazł się po 8 latach

Jak podaje portal nypost.com po upływie ośmiu lat Nicole, właścicielka Roscoe otrzymała telefon z informacją, że znaleziono jej psa i znajduje się on w stanie Idaho, czyli ponad 1600 km od jej domu. Okazało się, że zdjęcie czworonoga opublikowała na Facebooku pewna kobieta. Jej post zobaczyły dwie lokalne wolontariuszki Katherine i Shae, które na co dzień pomagają w identyfikacji zagubionych zwierząt. Pies został zeskanowany, dzięki czemu łatwiej było odnaleźć jego prawowitego właściciela.

Nicole początkowo była zdezorientowana. Chociaż bardzo chciała odzyskać swojego czworonoga, najpierw wolała upewnić się, czy przypadkiem ktoś go nie szuka. Pomyślała, że nie chce odbierać go nowym właścicielom, jeżeli przez cały ten czas był pod dobrą opieką. Jednak mimo upływu czasu nikt się w tej sprawie nie odezwał. Ostatecznie pies szczęśliwie wrócił do swojego pierwszego domu.

Zobacz także: Ten błąd popełniamy często podczas szkolenia psa. Sprawdź, czego dotyczy

Ogromna radość domowników

Rodzina nie ukrywa swojej radości z odnalezienia czworonoga. W taki obrót spraw wciąż nie mogą uwierzyć dzieci Nicole. Kiedy Roscoe się zgubił, byli wtedy bowiem jeszcze bardzo mali. Dziś starają się nadrobić stracony czas. Otaczają pupila miłością i chcą z nim spędzać jak najwięcej czasu.

To, że nie wiemy, jak wyglądało jego ostatnie osiem lat, jest trudne, ale świadomość, że możemy dać mu to, co najlepsze przez resztę jego życia, jest wspaniała – mówią.

Roscoe szybko zaprzyjaźnił się nawet z pozostałymi dwoma psami rodziny, które zostały przygarnięte osiem lat temu. Jednocześnie Nicole podkreśla, jak wiele dla niej znaczy to, że zupełnie obcy ludzie poświęcili swój czas i wysiłek, aby ułatwić jego powrót do opiekunów i jest im za to niezmiernie wdzięczna.

Zobacz także: Jak pies okazuje miłość? 5 sposobów czworonogów na wyrażenie swoich uczuć

RadioZet.pl/nypost.com