Obserwuj w Google News

To imię jest dobrą wróżbą na przyszłość. Noszący je chłopcy będą bogaczami

2 min. czytania
15.09.2023 12:06
Zareaguj Reakcja

Wielu rodziców marzy o wyjątkowym imieniu dla dziecka. Motywacje są różne; jedną z nich bywa chęć podarowania maluchowi pierwszego, niezwykłego prezentu, który zostanie z nim na całe życie i być może nawet pozytywnie na nie wpłynie. Pewne imię dla chłopca sprawi, że jego posiadacz będzie cieszyć się w przyszłości potężnym majątkiem.

To imię dla chłopca przyciąga pieniądze.
fot. Robert Milek/Shutterstock

Wybór imienia dla dziecka nie należy do najłatwiejszych zadań; przyszli rodzice często zastanawiają się, czy sięgnąć po tradycyjne czy nowoczesne rozwiązania. Jeszcze inni przyglądają się bliżej znaczeniom i źródłosłowom, traktując imię dla chłopca lub dziewczynki jako wyjątkowy prezent i dobrą wróżbę na przyszłość.

Pewne imię męskie bez wątpienia wpisuje się w ostatnią kategorię. Jeżeli życzymy dziecku przedsiębiorczości, dostatku i opływania w luksusy – rozważmy nadanie mu popularnego niegdyś imienia Edmund. Według danych Ministerstwa Cyfryzacji w pierwszej połowie 2023 r. w Polsce urodziło się zaledwie 27 małych Edmundów.

Redakcja poleca

To imię dla dziecka jest niepowtarzalne. Noszą je przyszli bogacze

Edmund jest imieniem, którego korzenie mają sięgać średniowiecznej Anglii i opierać się na słowie oznaczającym osobę zapewniającą opiekę. Inne źródła twierdzą z kolei, że odnosi się to do aspektu posiadanych zasobów i dostatku; Edmund ma być w tym rozumieniu „obrońcą majątku”. Nasza redakcyjna wróżka Katerina zauważa, że to nietypowe znaczenie może wpłynąć na późniejszy los dziecka, szczególnie w aspekcie energii powiązanej z finansową obfitością:

- Imię Edmund oznacza nie tylko dużą umiejętność pozyskiwania majątku, ale też gromadzenia dóbr i bogactw. Osoby o tym imieniu posiadają taką cechę, że pieniądze się ich "trzymają". Nie tracą ich zbyt łatwo. Zamiast tego przyciągają do siebie kolejne sumy.

To imię dla chłopca umożliwia świętowanie imienin w kilku różnych terminach. Nazywające się tak osoby mogą celebrować tę podniosłą okazję 7 sierpnia, 30 października, 16 i 20 listopada oraz 1 grudnia.

Zobacz także: Mężczyźni o tych imionach nie używają słowa "przepraszam". To egoiści i tchórze

Edmund jako imię dla chłopca. Nadaje się dla osoby w każdym wieku

Choć pełna forma imienia Edmund brzmi bardzo dostojnie, to rodzicom używającym pieszczotliwych form z pewnością przydadzą się liczne zdrobnienia. W tym przypadku zdecydowanie ich nie brakuje. Edmundów nazywa się m.in. Edkami, Edziami, Edzikami, Edusiami, Mundziami, Mundkami czy Mundusiami.

To imię dla chłopca jest zatem niezwykle uniwersalne; pasuje zarówno do noworodka, jak i większego dziecka, nastolatka, osoby dorosłej i seniora. W połączeniu z występującym rzadko nazwiskiem będzie brzmieć wręcz arystokratycznie.

Nie przegap
Te imiona dla chłopców noszą wyjątkowe dzieci.
5 Zobacz galerię
fot. Zhuravlev Andrey/Shutterstock