Obserwuj w Google News

Nałóż to na kran. Pozbędziesz się kamienia raz na zawsze

2 min. czytania
04.05.2023 13:00
Zareaguj Reakcja

Twarda woda bywa zmorą w wielu domach. Przesusza skórę, wpływa na kondycję włosów i pozostawia kamień na kranie oraz przełączniku prysznica. Na szczęście istnieje pewien prosty trik. Przy użyciu rzeczy, które znajdziesz w domu, całkowicie pozbędziesz się nieestetycznego osadu.

Kamień na kranie stanie się przeszłością.
fot. sash2s/Shutterstock

Dzięki prostej, domowej mieszance kamień na armaturze szybko odejdzie w zapomnienie. Jeśli twarda woda to spory problem w twoim mieście, pamiętaj również o innych ważnych sprawach, m.in. używaniu dzbanków posiadających wbudowany filtr. Pamiętaj, by regularnie go wymieniać. W sytuacji, w której stan wody wpływa w widoczny sposób na twoją cerę i włosy – poszukaj w Internecie specjalnych, filtrujących końcówek prysznicowych.

Kamień na kranie to zjawisko, którego wiele osób nie może znieść. Na szczęście poradzisz sobie z nim przy pomocy stworzonej w domu pasty odkażającej.

Redakcja poleca

Kamień na kranie natychmiast zniknie. Posmaruj tym armaturę

Odkładasz sprzątanie na później i nagle zdajesz sobie sprawę, że nie tylko kran, ale i przełącznik w baterii prysznicowej wyglądają przerażająco. Brzmi znajomo? Wypróbuj ten prosty patent, który opisał portal Wirtualna Polska Kobieta. Dzięki niemu kamień na kranie i przełączniku prysznica stanie się przeszłością.

Zobacz także: To szybki sposób na umycie grilla. Wystarczy ten kuchenny produkt

Do stworzenia mieszanki potrzebujesz niewielkiej ilości octu oraz proszku do prania. Ocet jest powszechnie znany i doceniany za właściwości niszczące kamień na łazienkowej armaturze, a proszek w znaczący sposób wzmocni jego działanie. Wymieszaj oba składniki – proszek do prania i ocet – w proporcji 1:2. Uzyskasz gęstą, odkażającą pastę. Nanieś ją na kran i poczekaj 5 minut.

Kamień na kranie to już nie problem. Cała łazienka będzie lśnić

Po upływie 5 minut zetrzyj domową mieszankę. Uwaga – nie rób tego na sucho! Pomoże ci w tym gąbka nasączona ciepłą wodą. Kamień na kranie i przełączniku prysznicowym nie będzie już szpecić twojej łazienki. Jeśli podczas ścierania odkażającej pasty z proszku i octu nadal widzisz na armaturze osad – pozwól działać mieszance jeszcze przez kilka chwil.

Zobacz także: 5 zastosować sody oczyszczonej, o których nie miałeś pojęcia

Ten patent przyda ci się też podczas mycia słuchawki, kabiny prysznicowej i wanny. Dzięki prostemu trikowi cała łazienka będzie lśnić!

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl