Obserwuj w Google News

Masz ochotę na coś słodkiego? Doktor dietetyki wyjaśnia, jak powinieneś się zachować

2 min. czytania
02.08.2023 12:48
Zareaguj Reakcja

Trzymanie restrykcyjnej diety to prawdziwe wyzwanie. Chyba każdego dopada czasami chwila słabości. Co zrobić, gdy jesteśmy na diecie odchudzającej, a na myśl przychodzi nam czekolada lub inny deser? Doktor dietetyki Michał Wrzosek postanowił udzielić internautkom oraz internautom rady.

Co zrobić, gdy masz ochotę na słodkie?
fot. shutterstock_Madrolly&Instagram@michal_wrzosek

Michał Wrzosek jest doktorem dietetyki, który aktywnie działa w mediach społecznościowych. Rady eksperta ciszą się dużym uznaniem internautów. Instagramowe konto specjalisty jest bardzo popularne w sieci – obserwuje je ponad 300 tys. użytkowników. Liczba ta stale rośnie, ponieważ dietetyk dba o fanów – regularnie „częstuje” ich nowymi, ciekawymi i merytorycznymi treściami.

Co zrobić, gdy masz ochotę na słodkie? Doktor dietetyki radzi

Chyba każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę na coś słodkiego. Osoby na diecie zazwyczaj walczą z takimi zachciankami. Michał Wrzosek nie jest jednak przekonany do takiego zachowania. W jednym z najnowszych filmów ekspert wyjawił, że nie popiera specjalistów, którzy radzą osobom na diecie, by te zastępowały słodycze owocami lub warzywami. – Uważam, że wciąż będziesz mieć ochotę na czekoladę – podkreślił.

Doktor dietetyki wytłumaczył, że jego zdaniem w chwilach słabości najlepiej jest ulec pokucie i zjeść słodycz. Niezwykle ważny jest jednak umiar i zdrowy rozsądek. A więc: zamiast pożerać całą tabliczkę czekolady, powinniśmy zaspokoić się kilkoma kostkami.

Internauci dziękują dietetykowi za radę. „Umiar to podstawa”

Film Michała Wrzoska bardzo spodobał się internautkom oraz internautom. Wiele osób w komentarzach podzieliło się z innymi użytkownikami popularnej platformy swoimi doświadczeniami. Okazało się, że u większości osób unikanie ulubionych produktów z powodu restrykcyjnej diety powodowało rozgoryczenie, poczucie niesprawiedliwości i smutek. Przez tego typu stany ludzie częściej rezygnowali z postanowień dietetycznych, a potem się o to obwiniali.

Zobacz również:  Dieta twoja i partnera powinna wyglądać inaczej. Te błędy popełniacie najczęściej

Obserwatorzy dietetyka podziękowali mu za wskazówkę. – Dobrze powiedziane – zaznaczył jeden z fanów Michała Wrzoska, nawiązując do rady, jakiej udzielił ekspert. Podobnych, przychylnych głosów nie brakowało.

Zakazywanie nigdy nie jest dobra droga, bo prędzej czy później i tak "dopadniemy" do tego zakazanego produktu. Grunt to zachować zdrowy rozsądek, choć czasem, jeżeli chodzi o czekoladę, to jest o to trudno.
Czego sobie zakazujesz, tym się objadasz, tak to działa dlatego jak mam ochotę na słodkie, to jem a umiar to podstawa.
Jejciu jak ja się dużo od ciebie uczę, zmieniłam swoje podejście do żywienia. Już nie ma zakazów i nakazów. Jem na co mam ochotę, ale robię to z głową. Robisz kawał świetnej roboty.
Nie przegap
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl