Obserwuj w Google News

Najmodniejsze kwiaty doniczkowe - jakie wybrać do domu?

3 min. czytania
Aktualizacja 09.07.2019
09.07.2019 15:48
Zareaguj Reakcja

Kwiaty warto mieć w domu. Sprawiają, że jest przytulniej, wpływają na nas kojąco i są naturalną ozdobą pomieszczenia. Jakie wybrać do mieszkania i co jest aktualnie modne?

Kwiaty doniczkowe
fot. Shutterstock

Rośliny doniczkowe to jedna z najpiękniejszych dekoracji wnętrz. Od jakiegoś czasu wyznaje się zasadę - im więcej, tym lepiej. Warto jednak pamiętać, że kwiatom należy poświęcić czas i regularnie je pielęgnować.

Nie dotyczy to tylko podlewania roślin. Należy je jeszcze nawozić, dbać o delikatne liście i przesadzać, gdy będzie taka potrzeba.

Każdy kwiat potrzebuje innej przestrzeni - jedne lubią nasłonecznione pomieszczenia, inne nie odnajdą się w takim miejscu. Niektóre podlewamy częściej, inne rzadziej.

Moda na kwiaty szybko się zmienia. Rzadziej sięgamy po juki czy storczyki, a częściej wybieramy bardziej oryginalne w wyglądzie rośliny.

Poniższe kwiaty są aktualnie modne, dostępne w wielu sklepach, a ich pielęgnacja nie jest żadną tajemnicą! Sprawdźcie najmodniejsze rośliny z Instagrama!

Redakcja poleca

Kwiaty doniczkowe do domu - monstera

Trudno wskazać bardziej popularnego kwiatka. Monstera zachwyciła niemal wszystkich wielbicieli roślin! Ze względu na łatwość w utrzymaniu, ale również oryginalny wygląd.

Warto wiedzieć, że monstera jest też idealnym kwiatem dla osób, które mieszkają w miastach. Pochłania ona szkodliwe substancje, znajdujące się w zanieczyszczonym powietrzu. 

Monstera nie może być bezpośrednio wystawiona na słońce, nie można również przesadzić z podlewaniem. Monstera ma duże liście, na których może osadzać się kurz, dlatego warto co jakiś czas go ściągnąć wilgotną ściereczką. 

Modny kwiat doniczkowy - pilea, tak zwany “pieniążek”

Pieniążek jest coraz popularniejszym kwiatkiem doniczkowym. Nazwa wzięła się od charakterystycznych, okrągłych listków. Warto wiedzieć, że pilea pochodzi z Chin i stosunkowo niedawno zadomowiła się w naszych mieszkaniach.

“Pieniążek” jest łatwy w uprawie. Podlewamy go na zasadzie “często, ale mało”. Nie powinien być stawiany bezpośrednio na działanie promieni słonecznych, chociaż lubi jasne pomieszczenia.

Modne kwiaty doniczkowe - Begonia Maculata to hit Instagrama!

Begonia zyskała bardzo dużą popularność na Instagramie. To bardzo charakterystyczna roślina - jej liście pokrywają białe kropki, do tego listeczki są od spodu czerwone.

Z podlewaniem nie powinno się przesadzać, chociaż lubi mieć wilgotną ziemię. Kwiatek powinien być umieszczony w miejscu, w którym będzie miał cień. 

Zobacz także:  Lubisz wzory i kolory? Z pewnością zakochasz się w stylu eklektycznym!

Modny kwiatek doniczkowy - “język teściowej” w sypialni

Wężownica, zwana potocznie “językiem teściowej, to kwiat, który sprawdzi się w niemal każdej przestrzeni. Pod opiekę mogą go również wziąć osoby, uważające że nie mają ręki do kwiatów.

Wężowiec nie potrzebuje być często podlewany, nie powinien być wystawiony na światło. Kwiatek ma jeszcze jeden plus - wytwarza sporo tlenu i redukuje alergeny w powietrzu. 

Modny kwiatek do domu - bananowiec

Bananowiec ma wielkie, rozłożyste i grube liście. Ten kwiatek nie jest łatwy w uprawie, ale wystarczy wiedzieć, jak się nim opiekować. Kwiatek potrzebuje odpowiedniej temperatury, podłoża, lubi być często podlewany i do tego jest mu dobrze w słońcu. Co więcej - drzewko obumiera po wydaniu kwiatów i owoców. 

Modny kwiatek do domu, który wygląda jak koraliki nawinięte na sznurki

Starzec Rowleya to kwiat, który w ostatnich miesiącach bardzo zyskał na popularności. Prawdopodobnie ze względu na oryginalną budowę. Wygląda, jakby na łodyżki ktoś nawinął zielone koraliki. Roślina nie jest łatwa w uprawie, ale na pewno ożywi każde wnętrze! Trzeba go umiarkowanie podlewać i znaleźć mu miejsce w słońcu. 

Zobacz także:  Poznaj styl minimalistyczny i odkryj jego wszystkie zalety!

Te wnętrza mają duszę! Inspirujące zdjęcia polskiej blogerki