Obserwuj w Google News

Kobieta nie pozwala dzieciom jeść popcornu i orzechów. Powód? Mrozi krew w żyłach

2 min. czytania
06.12.2022 11:22
Zareaguj Reakcja

Czy popcorn i orzechy są niebezpieczne dla dzieci? Portal edziecko.pl dotarł do wypowiedzi kobiety, która pracuje dla domu pogrzebowego. Nigdy nie pozwala sięgać po te przekąski swoim pociechom.

Popcorn
fot. Shutterstock

Kobieta prowadząca na TikToku profil o nazwie @lovee.miss.lauren na co dzień opowiada o swojej pracy w domu pogrzebowym. Ponieważ jest matką małych dzieci, regularnie zamieszcza też pouczające treści dla najmłodszych i ich rodziców. Jej najnowsza wypowiedź wywołała kontrowersje na całym świecie. Niektórzy uważają, że zwróciła uwagę na istotny problem. Inni jednak sądzą, że przesadza.

Zobacz także: Nowa moda na odchudzanie. Tiktokerki jedzą tę roślinę na potęgę

Kobieta nie pozwala dzieciom jeść popcornu i orzechów. Powód? Mrozi krew w żyłach

Wypowiedź, która zastanowiła setki tysięcy internautów, dotyczy popcornu i innych drobnych przekąsek. Lauren wyznała, że nie toleruje w swoim domu prażonej kukurydzy. Jej dzieci nie mają prawa jej jeść. Choć mogłoby się wydawać, że to fanaberia nadopiekuńczej matki, w rzeczywistości wskazuje na poważną kwestię. Jako pracownica domu pogrzebowego kobieta widuje bowiem zmarłe dzieci, które wcześniej zajadały się popcornem.

Kojarzycie te małe brązowe części prażonej kukurydzy, które wchodzą między zęby? Są one na tyle lekkie, że łatwo mogą trafić do dróg oddechowych dziecka i niezwykle trudno je stamtąd wyciągnąć. Z tego samego powodu moje dzieci nie jedzą też orzechów - powiedziała kobieta.

Lauren nie zamierza przejmować się tym, że inni rodzice ją wyśmiewają i nie traktują zbyt poważnie jej postanowienia. Według części komentujących tiktokerka przez wzgląd na swoją pracę wszędzie dostrzega śmierć. Ona jednak twardo obstaje przy swoim zdaniu. Nie pozwala dzieciom sięgać po popcorn ani orzechy, a winogrona jedzą tylko sporadycznie. Kobieta zawsze kroi je wtedy wzdłuż, zamiast dzielić na połówki, żeby dzieci nie mogły się nimi zakrztusić.

Jednym z najsmutniejszych przypadków w mojej karierze było dziecko, które umarło przez zakrztuszenie się orzeszkiem. Kawałek orzecha został mu w buzi. Gdy dziecko poszło spać, przesunął się do dróg oddechowych. Maluch już nigdy się nie obudził - wyznała tiktokerka.
Redakcja poleca

Czy popcorn, winogrona i orzechy są niebezpieczne dla dzieci?

Jak się okazuje, słowa kobiety nie były wcale przesadą. Naukowcy twierdzą, że wiele dzieci trafia do szpitala przez nieodpowiedzialne zachowanie rodziców. Najczęstszym przypadkiem są właśnie winogrona, bo przez wzgląd na swój okrągły kształt mogą zatkać dziecku tchawicę.

Warto pamiętać, że najmłodsi mają wąskie drogi oddechowe. Jeśli coś się do nich przedostanie, mogą się udusić.

Co o tym sądzicie?

Zobacz także: Ta para jest ze sobą dwa lata i jeszcze nigdy się nie całowała. Teraz zdradziła dlaczego