O tej porze nie pij zielonej herbaty. Dietetycy ostrzegają
Zielona herbata słynie z właściwości prozdrowotnych. Pita regularnie wspomaga pracę układu odpornościowego i minimalizuje ryzyko chorób układu krążenia. W dodatku jest pyszna i wyjątkowo aromatyczna. Dietetycy ostrzegają jednak: zielonej herbaty nie powinniśmy pić na czczo. Dlaczego?

Wiele osób rozpoczyna dzień od filiżanki pobudzającej kawy lub aromatycznej herbaty. Ciepły napój rano to doskonały pomysł. Warto jednak pamiętać, by poprzedzić go solidnym śniadaniem. Eksperci ostrzegają, że picie herbaty – zwłaszcza tej zielonej – na pusty żołądek może powodować problemy ze strony układu pokarmowego. Warto o tym pamiętać.
Zielona herbata: Dlaczego warto po nią sięgać?
Zielona herbata popularna jest niemal na całym świecie. Ten napój cieszy się uwielbieniem wielu oddanych fanów. Nic dziwnego. Zielona herbata jest lekka i aromatyczna. Doskonale smakuje, pobudza i dodaje energii. W dodatku jest zdrowa – pomaga dostarczyć do organizmu witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wielu układów.
Zielona herbata jest źródłem cennych substancji i pierwiastków: aminokwasów, polifenoli, teiny, cynku, fluoru i potasu, a także witamin: A, C, E oraz witamin z grupy B. Pomaga zwalczyć wolne rodniki, a co za tym idzie regularne sięganie po nią spowalnia procesy starzenia. Picie naparu z liści zielonej herbaty korzystnie wpływa także na układ krążenia, przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka nadciśnienia oraz zawału serca. Oczywiście na właściwości zielonej herbaty wpływają także warunki jej uprawy. Dlatego decydując się na produkt, warto wcześniej poznać jego pochodzenie.
Zobacz również: Czym się różni czarna, zielona, biała i czerwona herbata? Ta jest najzdrowsza
Czy zieloną herbatę można pić na czczo?
Picie zielonej herbaty ma wiele zalet. Dietetycy ostrzegają jednak, że po ten produkt nie powinniśmy sięgać zaraz po przebudzeniu. Dlaczego? Zielona herbata zawiera przeciwutleniacze, które mogą podrażnić pusty żołądek, przyczyniając się do zwiększenia produkcji kwasu żołądkowego. Zaburzenie procesu trawienia, zwłaszcza u osób z wrażliwym układem pokarmowym, powoduje szereg przykrych konsekwencji: mdłości, bóle brzucha, a nawet biegunki.
Kiedy zatem bez obaw możemy pić zieloną herbatę? Wystarczy, że po śniadaniu odczekamy zaledwie 20-30 min. Po tym czasie bez obaw o problemy trawienne możemy delektować się filiżanką ulubionego, aromatycznego naparu.
RadioZET.pl