Obserwuj w Google News

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Ten sposób jest niezawodny

2 min. czytania
30.05.2023 14:47
Zareaguj Reakcja

Kamienny osad potrafi być niezwykle trudny do usunięcia. Czasami zwalczyć go nie pomagają nawet drogie preparaty dostępne w sklepach z chemią gospodarczą. Sylwia Panek, która o ekologicznych sposobach sprzątania wie absolutnie wszystko, podzieliła się z internautami pewną radą. Wytłumaczyła, jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej i sprawić, że ta będzie lśniła. To banalnie proste.

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej
fot. Shutterstock_jirakit suparatanameta

Sylwia Panek na Instagramie znana jest także jako Mama Chemik. To specjalistka od sprzątania, ekologii i dobrej organizacji, która prowadzi profil @wzdrowymdomu. Ekspertka dzieli się z internautami sprawdzonymi sposobami na to, jak utrzymać dom w czystości.

Mama Chemik wie wszystko o ekologicznych trikach, które pozwalają rozprawić się z zanieczyszczeniami i brudem. Zdradza, co zrobić, by zaoszczędzić na środkach czystości. Wskazówki Sylwii Panek cieszą się dużym uznaniem internautów. Profil specjalistki obserwuje ponad 100 tys. użytkowników popularnej platformy. Takie zasięgi robią wrażenie!

Jak sprawić, by kabina prysznicowa lśniła? Eksperta wyjaśnia

Niedawno Sylwia Panek podzieliła się z internautami prostym sposobem na to, by utrzymać kabinę prysznicową w nienagannej czystości. Ekspertka zaznaczyła, że ocet, który większość osób ma w swojej kuchni, bardzo dobrze radzi sobie z osadem z kamienia. Specjalistka podkreśliła także, że wiele osób używa tego produktu nieprawidłowo, a to znacząco zmniejsza jego efektywność. – Ocet potrzebuje czasu, żeby zadziałać, a jak wiecie z szyb kabiny prysznicowej szybko spływa – dodała.

Zobacz również:  Jak wyczyścić meble rattanowe? Oto szybki sposób

Co zatem zrobić, by ocet został na kabinie dłużej i tym samym rozpuścił kamień? – Użyć zagęstnika – odpowiada Sylwia Panek. I dodaje, że idealnie sprawdzi się guma guar. Ekspertka podkreśla, że doskonałym sposobem jest też namoczenie w occie cienkiej i lekkiej ściereczki, a następnie przyczepienie jej do szyby prysznicowej. – Zostawiamy to na jakieś 15 minut i dopiero czyścimy.

Redakcja poleca

Sylwia Panek wytłumaczyła, że temperatura szyby prysznicowej również nie jest bez znaczenia. Zdradziła, co zrobić, by ułatwić sobie czyszczenie kabiny. – Przed rozpoczęciem można polać szyby prysznicowe gorącą wodą ze słuchawki prysznicowej, tak aby je delikatnie rozgrzać. Zadziałałoby też podgrzanie samego octu, ale to zwiększyłoby jego nieprzyjemny zapach – zaznaczyła. I dodała:

Eko sprzątanie może wydawać się nieskuteczne, ale to dlatego, że zazwyczaj źle to robimy.
Soda oczyszczona
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl