Obserwuj w Google News

Jak szybko złożyć skarpetki, aby zaoszczędzić trochę miejsca w komodzie? Oto łatwy sposób

2 min. czytania
11.02.2022 12:35
Zareaguj Reakcja

Masz problem z utrzymaniem porządku w szafce ze skarpetkami? Ten trik z TikToka sprawi, że od tej pory ich składanie będzie łatwiejsze.

Skarpetki
fot. Shutterstock

TikTok to prawdziwa skarbnica różnych porad, które możemy zastosować na co dzień. Użytkownicy platformy chętnie dzielą się swoimi trikami dotyczącymi. np. sprzątania. Wiele z tych pomysłów z powodzeniem możemy wykorzystać również w swoim domu. Dużym zainteresowaniem w aplikacji cieszy się film, na którym tiktoker pokazuje, jak szybko złożyć skarpetki. Będziesz zaskoczony, że jest to aż takie łatwe.

Redakcja poleca

Triki z TikToka: jak szybko złożyć skarpetki?

Trik na szybkie złożenie skarpetek opublikowany na TikToku zdobył prawie 5 milionów polubień. Dzięki niemu w twojej komodzie zawsze będzie panował porządek. Ten sposób może przydać ci się również podczas pakowania walizki podróżnej.

W pierwszej kolejności układamy prostopadle jedną skarpetkę na drugiej. Następnie ich wystające brzegi zawijamy do góry, zaczynając od tej, która jest pod spodem. Chwytamy powstałą kieszonkę i przewracamy materiał na drugą stronę. Zobaczcie, jak to robi tiktokerka.

Zobacz także: Jak szybko złożyć ręczniki? Ten trik z TikToka zaprowadzi porządek w twojej łazience

Domowe porady: jak prać skarpetki?

Pranie skarpetek nie powinno sprawiać większego problemu, ale warto pamiętać o pewnych zasadach. Dzięki temu posłużą nam przez dłuższy czas. Przede wszystkim temperatura wody powinna wynosić ok. 40 stopni Celsjusza.

Pamiętaj też o tym, aby białych skarpetek nigdy nie prać z rzeczami w innym kolorze, przez które mogłyby zafarbować. Jeżeli chcesz przywrócić ich dawną biel, możesz najpierw umieścić je na kilka godzin w misce z wodą z dodatkiem sody oczyszczonej oraz soku z cytryny, a dopiero później włożyć do pralki. Dzięki temu znów będą jak nowe.