Obserwuj w Google News

Tak przegonisz kleszcze z ogrodu. Wystarczy produkt z twojej kuchni

2 min. czytania
22.05.2023 15:00
Zareaguj Reakcja

Spryskaj tym domowym środkiem rośliny w ogrodzie. Dzięki temu kleszcze będą go omijać szerokim łukiem.

Kleszcz
fot. Shutterstock

Wiosną i latem więcej czasu przebywamy na świeżym powietrzu. Podczas wypoczynku na łonie natury nie powinniśmy zapominać o odpowiedniej ochronie przed kleszczami. Te niewielkie pajęczaki są bowiem niezwykle groźne dla naszego zdrowia. Ich ukąszenie może mieć dla nas poważne skutki w postaci boreliozy, jak również kleszczowego zapalenia mózgu.

Warto pamiętać o tym, że te niewielkie insekty czekają na nas nie tylko w lasach czy parkach. Równie chętnie zasiedlają nasze ogródki. Chociaż nie istnieje sposób, który w 100% ochroniłby nas przed ich atakiem, to warto wypróbować różne triki, które nieco ograniczą ich aktywność. O jednym z nich pisze portal Wirtualna Polska Kobieta.

Redakcja poleca

To domowy sposób na kleszcze w ogrodzie

Kleszcze mogą nas zaatakować w każdej chwili, nawet podczas wypoczynku w ogrodzie. Aby je z niego przegonić, możemy wypróbować różne domowe metody. Okazuje się, że w tym przypadku pomocna może okazać się zwykła cebula. Jej intensywny zapach działa na kleszcze drażniąco i może zniechęcić je do przebywania w tym miejscu.

Do przygotowania domowego preparatu na kleszcze będziesz potrzebować ok. 200 g cebuli oraz pięć litrów wody. Najpierw warzywa musisz dokładnie posiekać. Kiedy zakończysz tę czynność, zalej je wodą i odczekaj 12 godzin. Po upływie tego czasu przelej gotowy roztwór do butelki z atomizerem, a następnie spryskaj nim rośliny ogrodowe. Warto podkreślić, że trik ten działa również odstraszająco na mszyce.

Zobacz także: Rozsyp to na tarasie. Mrówki szybko się z niego wyniosą

Inne sposoby na kleszcze

Kleszcze nie lubią również zapachu goździków. Możesz zatem rozsypać niewielką ilość tej przyprawy w różnych miejscach w ogrodzie. Drażniąco działa na nie również aromat tymianku oraz rozmarynu. Podczas odpoczynku na łonie natury warto także spryskać ubranie olejkiem z mięty pieprzowej wymieszanym z wodą. Jego woń jest również źle tolerowana przez te pajęczaki.

Zobacz także: Skuteczne sposoby na komary? Sprawdź!

RadioZeT.pl/kobieta.wp.pl