Obserwuj w Google News

Przechowujesz latem chleb w ten sposób? Ekspertka odradza

2 min. czytania
15.06.2023 16:04
Zareaguj Reakcja

Jak przechowywać chleb w ciepłe dni? Niestety ten błąd jest popełniany nagminnie. Ekspertka przed nim ostrzega.

chleb
fot. Shutterstock

W cieplejsze dni trzeba zwracać szczególną uwagę na warunki, w jakich przechowujemy żywność. Wysokie temperatury sprzyjają szybszemu psuciu się wielu produktów. Spożycie takiego jedzenia może powodować szereg poważnych dolegliwości np. ze strony układu pokarmowego.
Jednym z artykułów spożywczych, który łatwo traci swoją świeżość jest chleb. Niestety wiele osób przechowuje go nieprawidłowo. Czego szczególnie należy unikać, aby jak najdłużej cieszyć się smakiem ulubionego wypieku? Ekspertka ds. żywności wyjaśnia.

Redakcja poleca

Nie przechowuj chleba w ten sposób

Jak podaje portal express.co.uk zdaniem ekspertki ds. żywienia Birgit Brendel, w czasie letnich dni, należy unikać przechowywania chleba w torbach ze sztucznego tworzywa, ponieważ nie pozwalają na odpowiedni przepływ powietrza. Gromadząca się w ich wnętrzu wilgoć nie będzie mogła odparować, co prowadzi do szybkiego rozwoju pleśni, przez co chleb nie będzie nadawał się do spożycia.
Według specjalistki podczas fali upałów najlepiej przechowywać pieczywo w chłodnym miejscu w ceramicznych pojemnikach, które zapobiegną szybkiemu psuciu się tego produktu.

Zobacz także: Jak przedłużyć świeżość chleba? Wykorzystaj to warzywo

Jak wykorzystać czerstwe pieczywo?

Jeżeli zauważyliśmy, że pieczywo stało się już nieco czerstwe, ale nadal nadaje się do spożycia, warto wykorzystać je jeszcze w naszej kuchni. Najlepiej przygotować z niego np. bułkę tartą, którą z powodzeniem  możemy wykorzystać później w naszej kuchni podczas robienia różnych potraw.

Z takiego chleba łatwo przyrządzić także apetyczne grzanki i wzbogacić ich smak np. o różne warzywne pasty kanapkowe. Poza tym pokruszone kromki pieczywa mogą być również idealnym dodatkiem do kremowych zup, np. do kalafiorowej lub pomidorówki.

Zobacz także: 4 pyszne pasty do chleba z domowych składników! Wykorzystaj to, co masz w lodówce

Para zakochanych
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/express.co.uk