Obserwuj w Google News

Pająki znikną bez śladu. Pomoże ci ten tani środek

2 min. czytania
27.09.2023 12:46
Zareaguj Reakcja

Nie wiesz, jak pozbyć się pająków z mieszkania? Obecność tych stworzeń pod twoim dachem staje się coraz bardziej uciążliwa? Udaj się do kuchni, gdzie znajdziesz tani i skuteczny środek będący rozwiązaniem problemu.

Nie wiesz, jak pozbyć się pająków? Sięgnij po ten środek.
fot. DIYPhotographer/Shutterstock

Pająki zagrzewające miejsce w domach i mieszkaniach nie są groźne, ale potrafią irytować. Są także prawdziwym koszmarem dla arachnofobów – ich obecność potrafi wręcz sparaliżować. Warto wiedzieć zatem, jak pozbyć się pająków w prosty, skuteczny i humanitarny sposób. Zamiast gorączkowej wycieczki do sklepu po specjalistyczny środek warto po prostu udać się...do kuchni. O metodzie z wykorzystaniem taniego specyfiku poinformował portal WP genialne.pl.

Redakcja poleca

Jak pozbyć się pająków? Sięgnij po ten środek

Lepiej odstraszyć pająki, zamiast je zabijać. Te stworzenia pełną bowiem niezwykle istotną rolę. Można nawet nazwać je swego rodzaju obrońcami, ponieważ zjadają zarówno muchy, jak i komary, utrudniające codzienne funkcjonowanie w wysokich temperaturach. Warto więc wykorzystać środek, który niekoniecznie zabije, ale na pewno odstraszy pajęczaki.

Mowa o kwasku cytrynowym. 4 lub 5 łyżek kryształków trzeba połączyć z litrem wody, po czym dokładnie wymieszać. Stworzony w ten sposób spray należy wlać do butelki z atomizerem i dokładnie spryskać miejsca w mieszkaniu, w których pojawiają się pająki, np. kąty, przestrzenie za meblami, kratki wentylacyjne czy okna.

Zobacz także: Jak wietrzyć pościel? Dzięki tej sztuczce będziesz spać jak dziecko

Jak pozbyć się pająków innymi metodami?

Spray na bzie kwasku cytrynowego to zaledwie jedna z wielu sztuczek na to, jak pozbyć się pająków. Wśród domowych metod wymienia się również przecieranie mebli wodą z octem, skroplenie ciemnych kątów miętowym olejkiem eterycznym czy użycie plastra cytryny do natarcia miejsc, w których zazwyczaj przebywają pajęczaki.

Nie przegap
Muszki owocówki - jak się ich pozbyć?
5 Zobacz galerię
fot. Anne Webber/Shutterstock