Obserwuj w Google News

Jak pozbyć się mrówek z domu? Potrzebujesz tylko jednego produktu z kuchni

2 min. czytania
01.06.2023 16:34
Zareaguj Reakcja

Jak pozbyć się mrówek z domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Okazuje się, że owady te można łatwo odstraszyć... czosnkiem.

Jak pozbyć się mrówek z domu? Wystarczy jeden produkt z kuchni
fot. Shutterstock

Mrówki w domu to problem, z którym boryka się wiele osób. Najczęściej pojawiają się w kuchni, ale czasem atakują również inne pomieszczenia. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się tych owadów z mieszkania. Jednym z nich jest zakup specjalnych preparatów na mrówki. Tego typu specyfiki dostępne są w wielu sklepach budowlanych. Warto jednak wcześniej wypróbować domowe sposoby, które często są równie skuteczne, a do tego niewiele kosztują.

Redakcja poleca

Jak pozbyć się mrówek z domu? Wystarczy jeden produkt z kuchni

Mrówki można łatwo odstraszyć wodą z czosnkiem. Mało kto wie, ale owady nie znoszą zapachu tej rośliny. Wystarczy obrać i rozgnieść kilka ząbków, a następnie wrzucić je do słoika z wodą. Specyfik odstawiamy na minimum 24 godziny. Po tym czasie przelewamy naszą mieszankę do garnka i gotujemy ją na wolnym ogniu przez około 15 minut. Zdejmujemy naczynie z palnika i czekamy, aż ostygnie.

Dla większej wygody możemy przelać specyfik do butelki z atomizerem. Na koniec spryskujemy domowym środkiem wszystkie miejsca w mieszkaniu, w których w ostatnim czasie zauważyliśmy mrówki. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zabieg warto powtarzać regularnie.

Zobacz także:  Mrówki w domu? Jak się ich pozbyć? Przedstawiamy 7 sprawdzonych sposobów

Domowe sposoby na pozbycie się mrówek z domu

Jeżeli z jakichś przyczyn powyższy sposób nie do końca nam odpowiada, możemy wypróbować także inne metody. W usunięciu mrówek z domu może pomóc nam na przykład cynamon. Wystarczy rozsypać tę przyprawę w miejscach obleganych przez owady.

W roli naturalnego "odstraszacza" doskonale sprawdzi się również ocet. Należy wymieszać ten specyfik z wodą w proporcji 1:1, a następnie przelać do butelki z atomizerem. Na koniec spryskujemy miejsca, w których widzieliśmy mrówki. 

Zobacz także:  Latające mrówki w domu – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Soda oczyszczona
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl