Obserwuj w Google News

Nie wylewaj morza łez przy krojeniu cebuli. Postaw na ten patent

2 min. czytania
14.03.2023 14:45
Zareaguj Reakcja

Krojenie cebuli przeważnie doprowadza cię do płaczu? Wypróbuj ten trik, a już więcej nie będziesz miał z tym problemu.

Cebula
fot. Shutterstock

Kulinarne zastosowanie cebuli jest bardzo szerokie. Jest składnikiem różnych sałatek, zup czy sosów. Niektórzy dodają ją również do pizzy, zapiekanek oraz kanapek. Krojenie tego warzywa niestety nie należy do naszych ulubionych, kuchennych czynności. Siekając cebulę, uwalniamy z niej substancje, które u wielu osób powodują reakcję obronną organizmu w postaci silnego pieczenia oczu i łzawienia. Aby nieco ułatwić sobie tę czynność, warto wypróbować ten mało znany trik.

Redakcja poleca

Jak mniej płakać przy krojeniu cebuli?

Cebula to jedno z najpopularniejszych warzyw w naszych kuchniach. Jeżeli jej krojenie zazwyczaj kojarzy ci się z niezbyt przyjemnym doświadczeniem, możesz sięgnąć po ten babciny trik, o którym napisał portal Wirtualna Polska Kobieta. Ten sposób sprawi, że przyrządzanie różnych potraw z dodatkiem tego warzywa będzie znacznie łatwiejsze niż dotychczas.

Wszystko, czego potrzebujesz to zwykła świeczka. Wystarczy ją zapalić, a następnie ustawić w kuchni – najlepiej nieopodal miejsca, w którym zamierzasz pokroić cebulę. Tym sposobem zneutralizujesz intensywny zapach tego warzywa, a jednocześnie sprawisz, że stanie się mniej drażniące dla twoich oczu.

Zobacz także: Jak szybko pokroić cebulę? Oto trik z TikToka, który warto znać

Inne triki na krojenie cebuli

Zanim zabierzesz się za krojenie cebuli, warto włożyć ją na chwilę do zamrażarki. Zdaniem niektórych ten prosty sposób jest niezwykle skuteczny i może zapobiec pojawieniu się niepożądanych dolegliwości podczas siekania tego warzywa. Pomocne może być również wcześniejsze zanurzenie cebuli w zimnej wodzie albo ułożenie obok niej wilgotnego ręcznika papierowego na desce do krojenia.

Zobacz także: Jak przechowywać cebulę? Sprawdź, o czym warto pamiętać

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl