Obserwuj w Google News

Jak pić kawę i herbatę w towarzystwie? Nie popełniaj tego błędu

2 min. czytania
25.07.2023 17:00
Zareaguj Reakcja

Jak pić kawę i herbatę jak prawdziwa dama? Specjalistka od savoir-vivre mówi, na co szczególnie zwrócić uwagę, sięgając po te napoje podczas oficjalnych okazji.

Jak pić kawę i herbatę w towarzystwie
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News/Shutterstock

O dobrych manierach warto pamiętać nie tylko od święta. Znajomość zasad savoir-vivre pozwala zaprezentować się od najlepszej strony w różnych sytuacjach. Dzięki temu nie popełnimy żadnego faux-pas podczas rodzinnych przyjęć czy innych oficjalnych uroczystości.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet tak prozaiczne czynności, jak picie kawy czy herbaty, wymagają w towarzystwie przestrzegania różnych zasad. Opowiedziała o nich w jednym ze swoich filmów popularna ekspertka od etykiety doktor Irena Kamińska-Radomska dobrze znana szerszej publiczności m.in. z programu telewizyjnego "Projekt Lady".

Redakcja poleca

Jak pić kawę czy herbatę? Nie popełniaj tego błędu

Doktor Irena Kamińska-Radomska regularnie zamieszcza na swoim instagramowym koncie filmy, na których dzieli się z fanami swoją wiedzą w zakresie savoir-vivre. Ekspertka mówi w nich na różne ciekawe tematy. Wiele z jej wskazówek możemy z powodzeniem zastosować w codziennym życiu.

Ostatnio specjalistka wyjaśniła, jak prawidłowo pić kawę i herbatę podczas przyjęć na stojąco. Okazuje się, że również w tym przypadku nie jest trudno o błąd. Trzeba pamiętać o tym, aby serwetkę wziąć do lewej ręki. Z kolei filiżankę należy trzymać w taki sposób, aby spodek był cały czas w tej samej pozycji. Ekspertka zwraca uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię. Jeżeli chcemy się napić herbaty czy kawy, do ust należy przyłożyć jedynie samą filiżankę, podstawka powinna zostać w dłoni na dotychczasowym miejscu.

Zobacz także: Najpopularniejsze rodzaje kaw. O nazwach niektórych mogliście nie mieć pojęcia

Podpowiada, jak pić herbatę i kawę. Internauci komentują

Film opublikowany przez ekspertkę na jej instagramowym profilu spotkał się z przychylnymi opiniami internautów. Część z nich stwierdziła, że w życiu codziennym niezwykle ceni sobie takie porady. Pod nagraniem natychmiast pojawiło się sporo komentarzy:

Lubię uczyć się podstawowych zasad savoir-vivre, dziękuję.

 

(...) Cenne porady w codziennym, zwykłym życiu. - piszą użytkownicy.

 

Zobacz także: Czy zielona herbata może pomóc na odchudzanie? Te właściwości mogą was zaskoczyć

Sprzątanie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock