Obserwuj w Google News

Wsyp ten produkt do zmywarki. Jego działanie cię zaskoczy

2 min. czytania
16.05.2023 15:53
Zareaguj Reakcja

Stan twojej zmywarki pozostawia wiele do życzenia? Sprawdź, jak ją odświeżyć tym domowym sposobem.

Zmywarka
fot. Shutterstock

Zmywarka to przydatne urządzenie w każdej kuchni. Dzięki niej nie tylko wyczyścimy wszystkie naczynia na błysk, ale też zaoszczędzimy trochę czasu. W sklepach z tego rodzaju sprzętem znajdziemy szeroki wybór modeli, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Ważne, aby urządzenie jak najbardziej odpowiadało potrzebom całej naszej rodziny pod względem wielkości czy dodatkowych funkcji.

Podczas codziennego korzystania ze zmywarki wiele osób zapomina o tym, że ona sama wymaga regularnego czyszczenia. Tylko dzięki temu nasze urządzenie posłuży nam w kuchni przez wiele lat. Swoje urządzenie możesz odświeżyć tym prostym sposobem, wykorzystując dobrze wszystkim znany produkt spożywczy.

Redakcja poleca

Jak wyczyścić zmywarkę? Oto domowy trik

Czyszczenie zmywarki warto przeprowadzać regularnie minimum jeden raz na miesiąc. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, możesz wykorzystać do tego te domową metodę. W tym przypadku niezastąpione są właściwości kwasku cytrynowego. Jest to produkt często stosowany np. podczas domowych porządków, który doskonale usuwa trudne zabrudzenia, a dodatkowo pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Okazuje się, że równie dobrze poradzi sobie ze zmywarką. Wystarczy wsypać szklankę tego produktu do urządzenia, a następnie wybrać odpowiedni program. Pamiętaj o tym, że zmywarka nie powinna być w tym czasie załadowana naczyniami. Wcześniej koniecznie wyjmij z niej również filtr, w którym także mogą zalegać różne resztki pokarmu czy inny brud.

Zobacz także: Jak układać naczynia w zmywarce? Zwróć uwagę na ten szczegół

Inne sposoby na odświeżenie zmywarki

W swojej kuchni znajdziesz znacznie więcej produktów o znakomitych właściwościach czyszczących. Niezastąpiony w takich przypadkach jest również ocet, chociaż jego woń może być dla niektórych nieco uciążliwa. Produkt ten ma znakomite właściwości antybakteryjne i odświeżające.

Podobne działanie wykazuje także soda oczyszczona. Już kilka łyżeczek tego produktu może wyczyścić wnętrze urządzenia i usunąć z niego przykre zapachy. Można wsypać ją bezpośrednio do wnętrza albo zastosować zamiast tabletki do zmywarki, a następnie uruchomić urządzenie.

Zobacz także: Sprawdzony trik na układanie sztućców w zmywarce. Dzięki niemu będą lśniące i czyste

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl

Soda oczyszczona
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock