Obserwuj w Google News

Jak oczyścić kurki? Tak myje je finalistka „MasterChefa”

2 min. czytania
10.08.2023 11:34
Zareaguj Reakcja

Amatorzy potraw z grzybami często nie wiedzą, jak oczyścić kurki. Okazuje się jednak, że to bardzo proste! Martyna Chomacka, finalistka programu „MasterChef”, zaprezentowała na Instagramie, jak poprawnie to zrobić.

Martyna Chomacka pokazała, jak oczyścić kurki.
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News, Stanislaw Bielski/REPORTER/East News

Niedawno informowaliśmy, że dzięki intensywnym, sierpniowym deszczom i temperaturom odbiegającym od upalnych w lasach pojawiły się letnie grzyby z prawdziwego zdarzenia – kurki. Istotną kwestią przygotowania ich do obróbki termicznej jest proces mycia, który zniechęca wiele osób. Finalistka programu „MasterChef” – Martyna Chomacka – zdradziła sztuczkę dla wszystkich amatorów grzybów, zastanawiających się, jak oczyścić kurki. Do jej zaskakująco prostego triku dotarł portal Wirtualna Polska Kobieta.

Redakcja poleca

Martyna Chomacka pokazała, jak oczyścić kurki

Finalistka „MasterChefa” wyjaśniła, że odkąd zaobserwowała tę sztuczkę u innej twórczyni kulinarnej – Kingi Paruzel – trik stał się dla niej „totalnym game changerem”. Co więcej – podczas mycia aromatycznych grzybów wcale nie trzeba specjalnie się wysilać! Wystarczy posypać brudne kurki kilkoma łyżkami mąki i dokładnie wymieszać, by produkt dostał się we wszystkie zanieczyszczone miejsca. Następnie należy zalać całość zimną wodą.

W procesie demonstrowania, jak oczyścić kurki, Martyna Chomacka zdradziła, że dorzuca do zalanych wodą grzybów kilka kostek lodu. W ten sposób ma pewność, że pozostaną jędrne.

- Następnie delikatnie płuczę i wyciągam czyściutkie – słyszymy na opublikowanym przez ekspertkę nagraniu.

Zobacz także: Przechowujesz tak mięso? Karygodny błąd przyśpiesza psucie

Finalistka „MasterChefa” wie, jak oczyścić kurki. Obserwatorzy: „Spadłaś mi z nieba”

Obserwatorzy Martyny Chomackiej wyrazili uznanie dla charakterystycznego sposobu mycia kurek. Wśród opinii pod instagramową rolką można przeczytać: „Spadłaś mi z nieba z tym myciem”, „Wow, super”, „Potwierdzam. Kurki potraktowane mąką, wodą i lodem czyszczą się (tak, właściwie same to robią) ekspresowo”. Sama ekspertka stwierdziła w odpowiedzi do jednego z komentarzy:

Jak raz spróbujecie, nigdy nie będziecie tego robić inaczej.
Nie przegap
Para zakochanych
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl