Obserwuj w Google News

Ta sztuczka uspokoi kota. Obcinanie pazurów nie będzie już problemem

2 min. czytania
28.06.2023 09:54
Zareaguj Reakcja

Zwierzęta często podchodzą niechętnie do niezbędnych zabiegów higienicznych. Rzeczy wzbudzające w pupilach awersję to m.in. kąpiel czy obcinanie pazurów. Niektóre czworonogi po prostu tego nie lubią – uciekają, wyszarpują się, a nawet drapią czy gryzą. Użytkownik TikToka zdradził, jak obcinać pazury kotu bez narażania go na stres. Prosta sztuczka zaskakuje.

Jak obcinać pazury kotu? Pomoże ta sztuczka
fot. RJ22/Shutterstock

Dyskusja o obcinaniu pazurów kotom bywa kontrowersyjna. Najczęściej przyjmowane stanowisko zakłada, że koty, które często przebywają na zewnątrz, nie potrzebują skracania pazurów – stępiają je samodzielnie w naturalnych warunkach, a długie „szpony” wpływają na umiejętność wspinania się po drzewach czy ewentualnej samoobrony.

Wiele zależy zatem od trybu życia czworonoga. Pazury przycina się zatem kotom, które przebywają w domowym zaciszu – w niektórych przypadkach trzeba robić to regularnie co kilka tygodni.

Redakcja poleca

Jak obcinać pazury kotu? Ten trik ułatwi cały proces

Wśród zaleceń dotyczących obcinania pazurów można znaleźć takie porady, jak przystępowanie do działania, gdy zwierzę jest senne lub zrelaksowane. Często wspomina się również o nagradzaniu czworonoga jego ulubionymi smakołykami.

Pewien użytkownik TikToka podzielił się zaskakującą sztuczką. Okazuje się, że zamiast wymyślać kolejne sposoby na to, jak obcinać pazury kotu, wystarczy położyć na jego głowie wilgotną chusteczkę higieniczną. Film, na którym całkowicie spokojne zwierzę ze zwiewnym materiałem na łebku pozwala właścicielom skracać swoje pazury, obejrzano do tej pory ponad milion razy. Internauta stwierdził krótko w opisie:

Widziałem, że ludzie używają plastra sera. Marnowanie jedzenia. Po prostu użyjcie mokrej chusteczki.

Zobacz także: Szympansica pierwszy raz w życiu zobaczyła niebo. To nagranie wzrusza do łez

Jak obcinać pazury kotu? Internauci komentują

„Demoniczna antena jest rozłączona”, „Mój kot obracałby głową jak helikopterem”, „Czy to działa na dziecko?” - piszą żartobliwie użytkownicy TikToka. Niektórzy z nich przetestowali zaprezentowany w nagraniu trik i z zachwytem stwierdzili, że sztuczka uspokaja koty na czas obcinania pazurów. Jedna z komentujących osób przestrzega również: „Nie używajcie chusteczek dla niemowląt, mogą mieć w sobie coś toksycznego dla kotów”.

Co wspólnego ma zatem mokra chusteczka higieniczna z nagłym spokojem zwierzęcia? Osoby zastanawiające się, jak obcinać pazury kotu mają teorię: ich zdaniem zwilżony materiał gwarantuje pupilowi odczucia podobne do głaskania mokrym włosiem szczoteczki do zębów. To z kolei ma przypominać mu czasy dzieciństwa, gdy matka lizała jego głowę.

Zobacz także: Za wypchanie martwego kota zapłaciła krocie. „Będzie ze mną na zawsze”

Kot
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/paradepets.com