Obserwuj w Google News

Jak należy jeść truskawki? Ekspertka od etykiety rozwiewa wątpliwości

2 min. czytania
19.07.2023 13:03
Zareaguj Reakcja

Truskawki to twój ulubiony letni przysmak? Sprawdź, jak je spożywać, będąc w towarzystwie, aby nie popełnić żadnego faux pas. Znana ekspertka od savoir-vivre wskazuje najlepszy sposób.

jak jeść truskawki, oto właściwy sposób
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News/Shutterstock

Trudno wyobrazić sobie wakacyjne menu bez soczystych, słodkich truskawek. Są idealnym dodatkiem do koktajli, ciast i deserów. Znakomicie sprawdzają się również jako składnik lekkich, owocowych sałatek. Chętnie delektujemy się nimi także w formie samodzielnej przekąski.

W tym przypadku wiele osób zadaje sobie pytanie, jak prawidłowo spożywać te owoce, aby nie popełnić gafy w towarzystwie, np. podczas różnych przyjęć. Ten dylemat postanowiła rozwiązać popularna ekspertka od etykiety doktor Irena Kamińska-Radomska.

Redakcja poleca

Jak prawidłowo jeść truskawki? Oto najlepszy sposób

Doktor Irena Kamińska-Radomska dała się poznać szerszemu gronu występując w roli mentorki w znanym programie telewizyjnym "Projekt Lady". Ekspertka jest również aktywna na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 85 tysięcy osób. Jej profil jest pełen różnych przydatnych porad z zakresu zasad savoir-vivre. Ostatnio dużym echem odbił się film, na którym wyjaśnia, jak prawidłowo jeść banany.

Tym razem ekspertka wzięła na tapet inne owoce, a mianowicie truskawki. Sposób ich jedzenia będzie zawsze uzależniony od formy, w jakiej są serwowane. Zdaniem specjalistki te letnie przysmaki można jeść rękami, jeżeli są w całości. W tym przypadku najlepiej chwycić je za szypułkę i następnie ugryźć. Przy tym trzeba pamiętać o tym, aby zieloną część odłożyć potem na oddzielny talerzyk.

Zobacz także: Jak pozbyć się szypułek z truskawek? Wypróbuj ten trik z TikToka

Dlaczego warto jeść truskawki?

Truskawki to skarbnica witaminy C, która chroni organizm przed infekcjami i szybkim starzeniem się. Z kolei zawarty w nich potas reguluje ciśnienie krwi oraz wzmacnia pracę serca. Jedzenie tych owoców sprzyja również odchudzaniu. Obecny w nich błonnik pokarmowy reguluje trawienie i pomaga zachować uczucie sytości przez dłuższy czas. Truskawki są także bogate w wodę, dlatego znakomicie sprawdzają się jako przekąska podczas upałów.

Zobacz także: Jak kupować truskawki? Katarzyna Bosacka radzi