Obserwuj w Google News

Jak najlepiej mrozić czereśnie? Oto prosty i skuteczny sposób

2 min. czytania
20.07.2023 15:17
Zareaguj Reakcja

Sezon na czereśnie dobiega końca. W związku z tym wiele osób poszukuje w sieci informacji, jak najlepiej mrozić te pyszne i zdrowe owoce. Przedstawiamy prosty i skuteczny sposób.

Jak najlepiej mrozić czereśnie? Oto prosty i skuteczny sposób
fot. Shutterstock

Czereśnie to ulubione owoce wielu Polaków. Nie ma się zresztą co dziwić, bo są one nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe. Jedzenie ich pozytywnie wpływa m.in. na serce, tarczycę i stawy. Ponadto czereśnie spowalniają procesy starzenia się skóry, a także sprawiają, że staje się ona bardziej napięta.

Sezon na czereśnie w Polsce rozpoczął się pod koniec maja i będzie trwał mniej więcej do połowy lipca. W tym okresie owoc ten będzie gościł na stołach wielu mieszkańców naszego kraju. Coraz więcej osób zaczyna też już myśleć o mrożeniu czereśni. W tym artykule sprawdzimy, jak to zrobić krok po kroku.

Redakcja poleca

Jak najlepiej mrozić czereśnie? Oto prosty i skuteczny sposób

Czereśnie można mrozić na dwa sposoby - z lub bez pestek. Warto jednak mieć na uwadze, że wydrylowane owoce zachowują większą ilość soku. Ponadto po wyciągnięciu z zamrażarki są od razu gotowe do wykorzystania w kuchni. Jeżeli natomiast nie pozbędziemy się pestek, usuwanie ich z zamrożonych czereśni może nie być takie proste. Będziemy mogli to zrobić, dopiero gdy owoce się rozmrożą. 

Jak mrozić czereśnie? Na początku należy dokładnie umyć i osuszyć owoce - można to zrobić przy pomocy ręcznika kuchennego. Usuwamy ogonki oraz pestki (opcjonalnie). Czereśnie układamy na tacce tak, żeby się ze sobą nie stykały i wkładamy do zamrażalnika na godzinę. Po upłynięciu 60 minut przekładamy owoce do plastikowego pojemnika lub specjalnego woreczka do mrożenia i szczelnie zamykamy. Na koniec ponownie wkładamy czereśnie do zamrażalnika. 

Zobacz także:  To dobry czas na mrożenie wiśni. Jak to zrobić? 

Co można zrobić z mrożonych czereśni? 

Mrożone czereśnie można wykorzystać w kuchni na wiele sposobów. Świetnie sprawdzą się m.in. do różnego rodzaju ciast i innych deserów. Można zrobić z nich też na przykład koktajl czy kompot. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Zobacz także:  Jak przedłużyć świeżość sezonowych owoców? Ten trik z z TikToka przyda się latem w twojej kuchni

Para zakochanych
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/smaker.pl