Obserwuj w Google News

Oto genialny trik z TikToka na krojenie jajek. Warto go znać

2 min. czytania
29.11.2022 14:25
Zareaguj Reakcja

Jak szybko pokroić jajka na dwie części? Wypróbuj ten sposób z TikToka. Jeszcze nigdy nie było to tak proste.

Jajka
fot. Shutterstock

Platforma TikTok jest pełna różnych domowych porad. Wiele z nich dotyczy gotowania. Dzięki nim różne kuchenne czynności możemy wykonać znacznie szybciej. Hitem w tej aplikacji jest trik na krojenie ugotowanych jajek. Może ci się przydać podczas robienia kanapek czy innych przysmaków z dodatkiem tych produktów.

Redakcja poleca

Jak łatwo pokroić jajka? Ten trik z TikToka to prawdziwy hit

Jeden z tiktokerów opublikował film, na którym pokazuje, jak szybko pokroić jajka na dwie równe części bez naruszenia żółtka. Zaprezentowany trik zdobył już ponad dwa miliony polubień i z pewnością nie zaszkodzi wypróbować go także w swojej kuchni.

Jajko po ugotowaniu najlepiej ułożyć na twardej powierzchni np. desce do krojenia. Następnie wystarczy wbić w nie delikatnie nóż i lekko przesuwać produkt po podłożu. Dzięki temu uzyskamy dwie estetyczne połówki jajka i całe żółtko. Zobaczcie, jak to robi tiktoker:

Zobacz także: Gotujesz jajka w taki sposób? To błąd, który popełniamy często

Jak szybko obrać jajka?

Aby obieranie jajek było prostsze, warto po ugotowaniu zalać je od razu zimną wodą. Niektórzy przekładają je dodatkowo do słoika lub innego pojemnika z przykrywką. Potem zamykają naczynie i energicznie nim potrząsają. Dobre rezultaty może przynieść także dodanie do jajek w czasie gotowania odrobinę soli lub sody oczyszczonej. Dzięki temu oddzielenie skorupki od białka nie będzie sprawiało większej trudności.

Zobacz także: Po czym poznać zepsute jajko? Ten trik jest niezastąpiony w kuchni