Obserwuj w Google News

Jak szybko oczyścić kurki? Katarzyna Bosacka zdradza przydatny sposób

2 min. czytania
17.08.2023 15:48
Zareaguj Reakcja

Kurki to smakowite grzyby, które chętnie wykorzystujemy w kuchni. Po powrocie z lasu należy dokładnie je oczyścić. Jak to zrobić? Katarzyna Bosacka dzieli się kuchennym trikiem.

Jak oczyścić kurki? Katarzyna Bosacka zdradza trik
fot. VIPHOTO/East News/Shutterstock

Prawdziwy sezon na grzyby dopiero przed nami, ale już teraz z lasów można wrócić z pełnymi koszami tych przysmaków. Jednym z popularnych gatunków jest kurka znana również jako pieprznik jadalny. To prawdziwy rarytas, z którego można przyrządzić wiele wyśmienitych potraw, jak chociażby aromatyczną zupę czy kremowy, delikatny sos idealny jako dodatek do różnych dań mącznych i nie tylko.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak oczyścić kurki z ziemi, liści i innych zanieczyszczeń, aby jednocześnie to nie odbiło się na ich wyglądzie i walorach smakowych. Sposobów jest kilka. Jednym z nich podzieliła się na swoim instagramowym profilu – Katarzyna Bosacka. Miłośnicy grzybobrania z pewnością docenią ten jakże prosty trik.

- 350177,349902

Jak oczyścić kurki? Katarzyna Bosacka radzi

Wiele osób przed przyrządzeniem kurek moczy je przez dłuższy czas w wodzie. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie. Ta metoda może wpłynąć negatywnie na ich właściwości. Ten sposób odradza również Katarzyna Bosacka, która na swoim nagraniu podkreśliła, że kurki nie lubią moczenia. Zamiast niego znana dziennikarka rekomenduje inny sposób:

Każdy, kto zbiera te grzyby wie, że ciężko samą wodą usunąć z nich ziemię i wszystkie paproszki, a ten sposób jest naprawdę skuteczny! - zachwala go na swoim instagramowym profilu.

Jedyne co musisz zrobić, to obsypać kurki niewielką ilością mąki, tak aby dokładnie je oblepiła. Następnie należy odczekać chwilę, a potem przesypać grzyby do sitka i wypłukać je w zimnej wodzie. Dzięki temu łatwo pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń.

Zobacz także: Leśnicy ostrzegają: Tego grzyba nigdy nie zrywaj. "Jest mylony ze smardzami"

Pokazała, jak szybko oczyścić kurki. Internauci dziękują za radę

Okazuje się, że miłośników grzybobrania nie brakuje. Nagranie Katarzyny Bosackiej w krótkim czasie polubiło już ponad 3 tysiące osób. Pod filmem nie brakuje również komentarzy od internautów, którzy są jej niezwykle wdzięczni, że podzieliła się z nimi swoim kulinarnym trikiem. Niektórzy zdradzili również swoje sposoby na oczyszczenie tych grzybów:

Spróbuję, choć zawsze czyszczę zasypując solą i zalewam wrzątkiem. Też działa.
 
Człowiek całe życie się uczy. Świetna rada!
 
Dziękuję za ten sposób czyszczenia kurek, zawsze było to dla mnie koszmarem.
 
Nie przegap