Obserwuj w Google News

Jak dbać o kota latem? O tym trzeba pamiętać

2 min. czytania
16.06.2023 15:57
Zareaguj Reakcja

Podczas letnich dni nasi koci przyjaciele potrzebują szczególnej uwagi, Co zrobić, aby zapewnić swojemu pupilowi odpowiedni komfort i bezpieczeństwo? Podpowiadamy.

kot
fot. Shutterstock

Lato to dla wielu osób ulubiona pora roku. Niestety wysokie temperatury często dają się we znaki nie tylko nam, ale również naszym czworonogom. Upalna pogoda może być niezwykle uciążliwa m.in. dla naszych kotów, mimo że często uwielbiają wygrzewać się w promieniach słońca.

W takie dni powinniśmy poświęcić im szczególną uwagę, aby nasi czworonożni przyjaciele czuli się jak najbardziej komfortowo mimo niesprzyjających warunków. O czym przede wszystkim powinni pamiętać właściciele tych zwierząt? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Redakcja poleca

Jak dbać o swojego pupila latem?

Ale letnie dni były dla kota mniej uciążliwe, warto pamiętać o kilku kwestiach. Oczywiście stały dostęp do świeżej wody to podstawa. Warto jednak zadbać o to, aby miseczki z wodą umieścić w różnych miejscach – zarówno w domu, jak i na dworze. Aby zapewnić mu lepsze nawodnienie, postaraj się, aby poza suchymi przekąskami w jego menu znalazła się też większa ilość mokrej karmy.

Jeżeli twój pupil lubi spędzać czas na podwórku czy tarasie, uważaj na to, aby nie wypuszczać go w samo południe. Lepiej to zrobić w godzinach porannych lub wieczornych, kiedy jest nieco chłodniej. Postaraj się również zadbać o odpowiednią temperaturę wewnątrz domu, aby nie było w nim za gorąco. Dobrym pomysłem będzie również zakup maty chłodzącej. Warto ustawić ją nie tylko w mieszkaniu, ale także w innych miejscach, w których najchętniej przebywa nasz kot. Poza tym unikaj podróżowania z pupilem podczas upałów na dworze.

Zobacz także: Sąsiedzi każą jej zmienić imię kota. Twierdzą, że jest obraźliwe

Jak rozpoznać udar cieplny u kota? Oto niepokojące sygnały

Latem warto wnikliwie obserwować naszego pupila. Wszelkie niepokojące zmiany w jego zachowaniu mogą bowiem sygnalizować udar cieplny. Objawia się on m.in. znacznym osłabieniem. Do innych symptomów można zaliczyć przyspieszony oddech, wymioty czy biegunkę. Ponadto zwierzę może mieć również trudności z prawidłowym poruszaniem się. Takie dolegliwości to sygnał, że mogło dojść do przegrzania jego organizmu. W takim przypadku należy jak najszybciej udać się ze swoim pupilem do weterynarza.

Zobacz także: Każda para powinna mieć pupila. Zwierzątko domowe poprawia relacje w związku

Kot
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock