Obserwuj w Google News

Influencerka odkurzyła materac i pokazała, co się w nim znajdowało. "To tylko tydzień"

2 min. czytania
04.05.2023 09:35
Zareaguj Reakcja

Większość osób pamięta o regularnej zmianie pościeli. Nie każdy jednak wie, że by utrzymać łóżko w czystości, powinniśmy co jakiś czas dokładnie odkurzać materac, na którym śpimy. Co gromadzi się w jego wnętrzu? Influencerka, która publikuje treści dotyczące skutecznego sprzątania, postanowiła uświadomić to swoim obserwatorom. – To tylko tydzień – zaznaczyła, pokazując internautom „koty kurzu”.

odkurzanie materaca
fot. Shutterstock/Jenson&Instagram@domowy_nieporadnik

Sen to bardzo ważna część naszego życia. Dzięki niemu możemy normalnie, sprawnie funkcjonować. Nasz organizm w trakcie snu regeneruje się i odpoczywa. Niewystarczająca ilość przespanych godzin lub nieodpowiednia jakość nocnego odpoczynku negatywnie wpływają na nasze funkcje poznawcze. Sprawiają również, że nasze samopoczucie jest znacznie gorsze.

Co zrobić, aby podnieść jakość snu? Bardzo istotne jest to, aby zadbać o stan miejsca, w którym odpoczywamy. Regularna zmiana pościeli to absolutne minimum. Eksperci zalecają, by przebierać poszwy kołder i poduszek przynajmniej raz w tygodniu. Równie często powinniśmy odkurzać materac, na którym śpimy. O tej czynności wiele osób jednak zapomina.

Jak często odkurzać materac?
fot. fot. shutterstock/feelartfeelant

Co kryje się we wnętrzu materaca? Przerażający widok

Dlaczego powinniśmy regularnie odkurzać materac? Ewa Święcicka, która na Instagramie prowadzi profil o nazwie „Domowy Nieporadnik”, pokazała internautom, co kryje się w jego wnętrzu. Influencerka na co dzień radzi, jak skutecznie i mądrze sprzątać, a także organizować domową przestrzeń. Często podczas porządków wykorzystuje domowe sposoby, ułatwiające utrzymanie mieszkania w czystości. Porady Ewy Święcickiej cieszą się dużym poważaniem.

Redakcja poleca

Twórczyni „Domowego Nieporadnika” tym razem postanowiła uświadomić swoich obserwatorów, dlaczego regularne odkurzanie materaca jest konieczne. – W materacu, poza kurzem, mogą znajdować się na przykład: pyłki i alergeny, grzyby i pleśnie, bakterie i wirusy, pot i naskórek, włosy i sierść zwierząt – zaznaczyła ekspertka w najnowszym poście na Instagaramie. Specjalistka wykonała także eksperyment. Odkurzyła materac „na oczach” swoim fanów i zaprezentowała internautom efekt. Okazało się, że w jego wnętrzu znajdowała się cała garść brudu.

To tylko tydzień - – podkreśliła Ewa Święcicka.

Jak często odkurzać materac? Eksperci są jednogłośni

Ewa Święcicka poleciła swoim obserwatorom, by odkurzali materac, na którym śpią raz w tygodniu. Internauci pod postem stwierdzili jednak, że to zdecydowanie za często. – Pracuje i niestety nie mam na to czasu. Życia mi nie starczy – zaznaczyła jedna z kobiet pod postem.

Zobacz również:  5 zastosowań sody oczyszczonej, o których nie miałeś pojęcia

Co na to inni eksperci? W sieci nie brakuje wskazówek, dotyczących tego, jak utrzymać materac w czystości. Większość specjalistów powiela zdanie twórczyni „Domowego Nieporadnika”, twierdząc, że najzdrowiej – zwłaszcza w przypadku alergików – jest odkurzać materac raz na tydzień. Eksperci podkreślają, że nie powinniśmy wykonywać tej czynności rzadziej niż raz w miesiącu – to absolutne minimum.

RadioZET.pl

Soda oczyszczona
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock