,

Hortensje będą rosły jak szalone. Sięgnij po produkt, który masz w kuchni

22.05.2023 15:57

Hortensje wyglądają wyjątkowo okazale. Przyciągają wzrok i sprawiają, że ogród staje się zjawiskowy. Aby kwitły, musimy odpowiednio o nie dbać. Jak się okazuje, bardzo ważne jest to, czym nawozimy hortensje. Domowe sposoby na wzmocnienie krzewów w ich przypadku działają skuteczniej niż większość popularnych i drogich specyfików. Dlatego właśnie warto je wypróbować.

domowy nawóz Hortensje
fot. Shutterstock_Ninevija

Hortensje to niewysokie krzewy, które ze względu na piękne, kuliste kwiatostany wyglądają niezwykle okazale. Można sadzić je zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie – w dużych skrzyniach prezentują się zjawiskowo. W zależności od pH gleby, w jakiej rosną, kwiaty hortensji mogą mieć kolory: ciemnoniebieski, jasnoniebieski, różowy. Warto wiedzieć o tym, że po przesadzeniu rośliny, kwiatostany mogą nagle zmienić swoją barwę. Jedynie białe hortensje nie zmieniają barwy w zależności od odczynu podłoża.

loader

Hortensje: Jak o nie dbać?

Hortensje to krzewy wdzięczne w codziennej uprawie. Poradzi sobie z nimi nawet początkujący ogrodnik. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują opieki i uwagi. Aby rosły szybko i wyglądały okazale, musimy zapewnić im odpowiednią pielęgnację.

Hortensje w okresie intensywnego wzrostu i kwitnienia powinniśmy podlewać codziennie. Te krzewy dobrze czują się w wilgotnym podłożu i lekko zacienionym stanowisku. Hortensje nie znoszą okresów suszy – wówczas szybko tracą witalność, więdną i obumierają.

Hortensje: Jak o nie dbać
fot. shutterstock_ctana817

Zobacz również: Domowy nawóz, który czyni cuda. Petunie dosłownie zaleją twój balkon

Wiosną i latem warto pamiętać także o regularnym nawożeniu hortensji ogrodowych i balkonowych. W sklepach ogrodniczych nie brakuje specjalistycznych preparatów, które mają pozytywnie wpłynąć na wygląd kwiatostanów i przyśpieszyć wzrost krzewów. Domowe nawozy działają jednak równie skutecznie. Warto więc je wypróbować, zanim wydamy majątek na chemiczne specyfiki.

Nawożenie hortensji. Ten domowy nawóz jest niezwykle skuteczny

Jednym z najlepszych naturalnych nawozów do hortensji są fusy z kawy. Spulchniają ziemię, dzięki czemu ta wolniej wysycha. Dostarczają też roślinom cennych substancji, niezbędnych do szybkiego wzrostu.

Jak przygotować domowy nawóz z fusów? To banalnie proste. Wystarczy, że zużyte fusy wysuszymy i zmieszamy z glebą. Taką mieszanką możemy podsypać hortensje ogrodowe i balkonowe. Po pewnym czasie domowy nawóz zacznie działać - zakwasi ziemię i sprawi, że roślina będzie jeszcze piękniejsza.

rośliny są bezpieczne dla zwierząt
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/Jus_Ol

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się