Obserwuj w Google News

Hortensje będą bujne jak nigdy wcześniej. Podlej je domową miksturą

2 min. czytania
30.05.2023 10:40
Zareaguj Reakcja

Hortensje przyciągają wzrok i sprawiają, że ogród wydaje się bardziej okazały. Bujne, kolorowe kwiatostany wyglądają niezwykle majestatycznie. Co zrobić, by hortensje rosły szybko i cieszyły oko? Okazuje się, że kluczowe w ich przypadku jest odpowiednie nawożenie. Aby użyźnić glebę pod tymi krzewami, możemy wykorzystać domowe sposoby. Jeden z nich jest wyjątkowo skuteczny i bardzo prosty.

Hortensje: Ten domowy nawóz działa cuda
fot. Shutterstock_Julia Lototskaya

Hortensje to krzewy, które cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego – są wyjątkowo piękne, a w związku z tym wspaniale dekorują ogrody, balkony i tarasy. Bujne, kuliste kwiatostany hortensji wyglądają majestatycznie a w zależności od pH gleby, zmieniają kolor. Krzewy, które rosną w podłożu o pH zasadowym, mają zabarwienie od różowego do fioletowego. Z kolei podłoże o odczynie kwaśnym sprawia, że kwiaty przybierają niebieskawą barwę. Jedynie białe hortensje nie zmieniają odcienia w zależności od odczynu gleby.

Hortensje: Jak je pielęgnować? Odwdzięczą ci się pięknym wyglądem

Hortensje cieszą się uznaniem także dlatego, że są stosunkowo proste w uprawie. Doskonale radzą sobie zarówno w ogrodach, jak i na balkonach czy też tarasach. Czego potrzebują do szybkiego wzrostu?

Hortensje to krzewy, które lubią wilgotne podłoże. Nie znoszą okresów suszy. Gdy brakuje im wody, natychmiast wiotczeją, więdną i tracą witalność. W okresie kwitnienia należy więc podlewać je nawet codziennie. Zdecydowanie najlepiej czują się w lekko zacienionym stanowisku. Intensywne słońce może zwalniać tempo ich wzrostu.

Hortensje warto regularnie nawozić. Dzięki temu liście krzewów są twardsze i bardziej elastyczne, a kwiaty utrzymują się znacznie dłużej. Czym wspierać wzrost hortensji? W sklepach ogrodniczych nie brakuje specjalistycznych preparatów. Ceny niektórych z nich przyprawiają jednak o zawrót głowy. Dlatego właśnie warto wypróbować domowe nawozy. Mikstury działają równie skutecznie i są o wiele tańsze.

Hortensje
fot. fot.Shutterstock

Zobacz również:  Hortensje będą rosły jak szalone. Sięgnij po produkt, który masz w kuchni

Hortensje: Ten domowy nawóz czyni cuda

Miłośnicy hortensji często do nawożenia ich wykorzystują fusy kawy. To sprawdzony i tani sposób na wzmocnienie krzewów. Warto jednak wypróbować również domowy nawóz do hortensji z banana. Jak go wykonać?

Redakcja poleca

Wystarczy, że świeżą skórkę banana umieścimy w litrowym słoiku. Następnie musimy zalać zawartość ciepłą – ale nie gorącą wodą – zakręcić słoik i zostawić go w ciemnym miejscu na 2 dni. Po tym czasie należy jeszcze rozcieńczyć roztwór, dodając do niego litr wody (proporcje 1:1).

Tym domowym preparatem możemy podlewać hortensje. Efekty pielęgnacji zauważmy właściwie od razu.

rośliny są bezpieczne dla zwierząt
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/Jus_Ol

RadioZET.pl