,

Domowy sposób na panele czyste jak łza. Pozbędziesz się smug w kilka sekund

27.03.2023 15:01

Mimo starannego szorowania podłogi na panelach wciąż widać zacieki i nieestetyczne smugi? To popularny problem. Jak się z nim uporać? Odłóż na bok drogie, chemiczne specyfiki do czyszczenia. Sięgnij po niezawodny kuchenny produkt. Dzięki niemu podłoga będzie czysta i błyszcząca jak nigdy wcześniej.

Domowy sposób na czyste panele
fot. shutterstock/ Domowy sposób na czyste panele

Mycie podłóg to z pozoru bardzo łatwa i niewymagająca czynność. W końcu wystarczy dolać do wody odrobinę specyfiku, zamoczyć w miksturze mopa i przetrzeć nim panele w całym domu. Niestety detergenty dostępne w sklepach z chemią gospodarczą często nie spełniają naszych oczekiwań. Pozostawiają na podłodze nieestetyczne zacieki i smugi, które rzucają się w oczy. Mimo uciążliwego szorowania panele nie wyglądają na czyste. Plamy widać zwłaszcza w południe, gdy słońce wypełnia pomieszczenia, a w mieszkaniu robi się jasno.

Czy istnieje sposób na idealnie czystą podłogę? Okazuje się, że tak. Aby osiągnąć zadowalający efekt, powinniśmy zapomnieć o drogich specyfikach i sięgnąć po domowe sposoby. Przedstawiamy przepis na niezawodny i bardzo skuteczny płyn do mycia paneli. Przetrzyj nim podłogę, a ta będzie błyszczeć, jak nigdy wcześniej. Gwarantujemy, że nie zechcesz wrócić do chemicznych środków czystości.

Panele bez smug i zacieków
fot. fot. shutterstock/fizkes Panele bez smug i zacieków

Zobacz również: Tiktokerka zdradza trik na mycie podłogi. Dzięki niemu wiosenne porządki będą znacznie łatwiejsze

Panele bez smug i zacieków. Dodaj trzy łyżki i przetrzyj podłogę

Ten domowy płyn do mycia podłóg sprawi, że panele będą czyste i błyszczące. Doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, nie pozostawia także smug i zacieków. Dzięki niemu podłoga lśni i wygląda jak lustro.

Jak wykonać miksturę? To banalnie proste. Wystarczy, że połączysz ze sobą trzy składniki. Z pewnością masz je w swojej kuchni – to podstawowe i ogólnodostępne produkty.

Pierwszym składnikiem, który stanowi bazę dla pozostałych, jest woda. Aby uzyskać domowy płyn do podłóg, musisz wlać do miski lub wiadra około dwa litry letniej wody. Następnie sięgnij po ocet. Dodaj około trzy łyżki produktu. Aby pozbyć się przykrego zapachu octu, wkrop jeszcze kilkanaście kropel ulubionego olejku eterycznego. Szczególnie polecamy olejek lawendowy oraz eukaliptusowy. Ich woń doskonale maskuje zapach octu.

Jeśli wykonałeś już domowy płyn do mycia podłóg, możesz zacząć działać. Zamocz w nim mopa (wybierz końcówkę wykonaną z mikrofibry). Mocno wykręć nadmiar mikstury. Później przetrzyj panele i odczekaj kilka sekund, by samoistnie wyschły. Efekt cię zaskoczy.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się