Obserwuj w Google News

Zrób to podczas zamiatania podłogi. Szybko pozbędziesz się brudu

2 min. czytania
10.03.2023 15:09
Zareaguj Reakcja

Jeżeli chcesz szybko i co najważniejsze skutecznie pozbyć się brudu z podłogi, koniecznie wypróbuj ten prosty trik z TikToka. Już nigdy nie sprzątniesz mieszkania w inny sposób.

Zrób to podczas zamiatania podłogi. Szybko pozbędziesz się brudu
fot. Shutterstock

TikTok to prawdziwa skarbnica wiedzy, jeśli chodzi o triki ułatwiające sprzątanie. Użytkownicy aplikacji chętnie dzielą się z innymi swoimi sposobami na uporządkowanie mieszkania. Niektóre z nich są dość nietypowe. Jakiś czas temu pisaliśmy o szybkim triku z TikToka na wyczyszczenie lustra. Teraz z kolei sprawdzimy, jak łatwo zamieść podłogę. 

Redakcja poleca

Zrób to podczas zamiatania podłogi. Szybko pozbędziesz się brudu

Zmiotka i szufelka nie są już tak popularne jak kiedyś. Obecnie większość osób, chcąc uprzątnąć swoje mieszkanie, najczęściej sięga po odkurzacz. Szczególnie że sklepy oferują szeroki wybór tego typu produktów. Odkurzacze workowe, bezworkowe, piorące, wodne, pionowe - bez wątpienia jest w czym wybierać. Jednak w niektórych sytuacjach nadal to miotła "wygrywa". Na przykład wtedy, gdy zauważymy na podłodze kilka okruszków i zwyczajnie nie chce nam się wyciągać dwa razy cięższego odkurzacza. 

Problem z miotłą jest jeden. Czasem po zamiataniu drobne brudy i tak pozostają na podłodze. Na szczęście istnieje prosty sposób, który może temu zapobiec. Metodą tą podzieliła się tiktokerka @craftylittlegnome. Do jej nagrania dotarł portal kobieta.onet.pl. 

Do wykonania tego triku potrzebne nam będą dwa produkty - ręcznik papierowy oraz oczywiście wspomniana już miotła. Na początku należy zmieść cały brud w jedno miejsce. Następnie bierzemy kawałek ręcznika i moczymy go w wodzie. Za jego pomocą zbieramy wszelki kurz. 

Zobacz także:  Włóż papier toaletowy do lodówki. Nieprzyjemny zapach szybko zniknie

Jak zamiatać podłogę? Inny sposób

Istnieją również inne sposoby na skuteczne wyczyszczenie podłogi. O jednym z nich napisała Wirtualna Polska Kobieta. Jeżeli nie chcemy, żeby piasek, kurz czy sierść zaplątywały nam się w miotłę, możemy założyć na nią reklamówkę foliową. Choć brzmi to dość absurdalnie, sposób ten działa cuda. 

Zobacz także:  Nałóż pastę do zębów na cytrynę i wrzuć do bębna. Pralka będzie jak nowa

RadioZET.pl/kobieta.onet.pl/kobieta.wp.pl