Obserwuj w Google News

Wlej odrobinę do zlewu. Zapach będzie unosił się w całej kuchni

2 min. czytania
24.10.2023 14:58
Zareaguj Reakcja

Zależy ci na tym, aby w twojej kuchni zawsze unosił się przyjemny aromat? Wypróbuj ten domowy trik. Okazuje się, że w tym przypadku pomocne mogą być te dwa popularne produkty.

sposób na brzydki zapach ze zlewu
fot. Shutterstock

Kuchnia to miejsce, w którym przenikają się różne zapachy. Niestety – nie zawsze tylko te przyjemne. Dość częstym problemem jest uciążliwa woń wydobywająca się ze zlewozmywaka. Problem ten można rozwiązać różnymi sposobami.

Najczęściej od razu przychodzą nam do głowy specjalistyczne detergenty. Zanim jednak po nie sięgniesz, wypróbuj też ten domowy trik, o którym wspomina portal Wirtualna Polska Kobieta. Kosztuje grosze, a może przynieść zaskakująco dobre rezultaty.

Redakcja poleca

Wlej odrobinę do zlewu. Efekt cię zaskoczy

Brzydki zapach ze zlewozmywaku to najczęściej wina zatkanego odpływu, w którym zbierają się resztki pokarmu i inne zanieczyszczenia. Taka woń może skutecznie zniechęcić nas do przebywania w kuchni. Aby się jej pozbyć, możemy sięgnąć po różne naturalne sposoby. W tym przypadku skuteczna może okazać się ta prosta mieszanka na bazie soli i cytryny.

Jej wykonanie jest bardzo proste. Najpierw wyciśnij sok z owocu. Jeżeli nie masz cytryny, możesz zastąpić ją np. pomarańczą. Następnie dodaj do tego dwie łyżki soli kuchennej. Wszystkie produkty dokładnie wymieszaj, aby uzyskać jednolity roztwór. Kiedy będzie gotowy, wlej odrobinę do odpływu, a pozostałą część rozprowadź gąbką lub ścierką po powierzchni zlewu. Odczekaj kwadrans, a następnie przemyj zlew wodą.

Zobacz także:  Jak wyczyścić mikrofalówkę? Jak to zrobić domowymi sposobami?

 

Jak wyczyścić zlew? Domowe sposoby

Pamiętaj, że lśniący zlew to wizytówka każdej kuchni. Do jego wyczyszczenia możesz wykorzystać różne produkty ze swojej kuchni. Dobrym działaniem wyróżnia się ocet. Należy rozrobić go z wodą i gotowym płynem umyć zabrudzoną powierzchnię. Jego woń może być dość intensywna, więc warto pamiętać o późniejszym wywietrzeniu pomieszczenia.

Zadowalające efekty przynosi również zastosowanie sody oczyszczonej oraz kwasku cytrynowego. Nie tylko pozostawiają powierzchnię lśniącą bez żadnych smug, ale też neutralizują brzydkie zapachy. Najlepiej posypać nimi zlewozmywak, polać to ciepłą wodą i delikatnie przemyć całą powierzchnię przy pomocy gąbki kuchennej.

Nie przegap
Sprzątanie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock