Obserwuj w Google News

Spryskaj tym pościel. To prosty sposób na lepszy sen

2 min. czytania
09.05.2023 15:58
Zareaguj Reakcja

Jak poprawić komfort swojego snu? Ten naturalny sposób przynosi zaskakujące efekty.

Sen
fot. Shutterstock

Na jakość snu wpływa wiele różnych czynników. Zanim udamy się do łóżka warto zadbać o odpowiedni nastrój w sypialni, który pomoże nam się zrelaksować i szybciej zasnąć. Przede wszystkim należy pamiętać m.in. o dokładnym przewietrzeniu wnętrza oraz zwrócić uwagę na to, aby nie rozpraszało nas żadne światło czy różne dźwięki dochodzące z zewnątrz. Okazuje się, że dużą rolę odgrywa również zapach we wnętrzu.

Redakcja poleca

To prosty trik na lepszy sen

Piękny aromat w sypialni możemy uzyskać na różne sposoby. Ważne jest, aby był to zapach, który wpłynie na nas odprężająco i zapewni nam komfortowy sen. W tym przypadku można zastosować rozmaryn. Jest to roślina od dawna ceniona na swoje właściwości zdrowotne. Jej intensywny aromat działa relaksująco i zapewni nam przyjemny odpoczynek.

Wystarczy przygotować z niego domową mgiełkę. Aby ją zrobić, należy zalać łyżkę rozmarynu szklanką gorącej wody, przykryć całość małym talerzykiem i odczekać, aż napar wystygnie. Na koniec najlepiej przelać go do butelki z atomizerem i delikatnie spryskać nim pościel albo zasłony w sypialni.

Zobacz także: Masz problemy ze snem? Ustawienie łóżka może mieć w tym przypadku duże znaczenie

Inne sposoby na dobry sen

Przy problemach z zaśnięciem może sprawdzić się również olejek lawendowy o działaniu odprężającym. Wystarczy delikatnie skropić nim pościel. Niektórzy zamiast takiego preparatu kładą pod poduszką kostkę mydła o tym zapachu lub bawełniany woreczek wypełniony lawendą.

Dużą popularnością cieszy się również trik z zastosowaniem cytryny, o którym pisaliśmy jakiś czas temu na portalu. Jeżeli problemy ze snem będą trwały przez dłuższy czas, nie lekceważ tego objawu. Może świadczyć o poważniejszym schorzeniu, które wymaga konsultacji z lekarzem.

Zobacz także: Po co śpimy? Na każdym etapie życia sen ma inne znaczenie