Obserwuj w Google News

Ten produkt z kuchni sprawdzi się jako nawóz do roślin. Kwiaty będą pięknie rosnąć

2 min. czytania
21.02.2023 13:12
Zareaguj Reakcja

Skuteczny i jednocześnie tani nawóz do roślin możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy, że zaopatrzysz się w mleko w proszku. Po nim twoje kwiaty będą rosły jak szalone.

Ten produkt z kuchni sprawdzi się jako nawóz do roślin. Kwiaty będą pięknie rosnąć
fot. Shutterstock

Rośliny w domu spełniają szereg funkcji. Przede wszystkim działają na nas relaksująco, poprawiają nasze samopoczucie, a także zwiększają wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Do tego są wyjątkową ozdobą wnętrza i zwyczajnie cieszą oko. Żeby jednak rośliny pięknie się prezentowały w naszym mieszkaniu, musimy odpowiednio o nie dbać. W przeciwnym wypadku szybko zwiędną.

Kwiaty warto regularnie nawozić. Tego typu specyfiki dostarczają roślinom składników odżywczych, dzięki czemu zdrowo rosną i wyglądają bardziej okazale. Środki te są łatwo dostępne - można je znaleźć we wszystkich sklepach ogrodniczych. Ich minusem jest jednak cena. Niektóre nawozy kosztują nawet kilkadziesiąt złotych. Jeżeli nie chcesz tyle płacić, możesz taki specyfik do kwiatów wykonać samodzielnie.

Redakcja poleca

Mleko w proszku jako nawóz do roślin

Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, domowy nawóz do roślin można przygotować na bazie mleka w proszku. Specyfik ten zawiera substancje, które pozytywnie wpływają na jakość kwiatów. Chodzi tu m.in. o wapń oraz cukier. Nawóz ten sprawi, że rośliny będą szybciej rosły, a ich liście nabiorą intensywnego odcienia. Ponadto kwiaty staną się odporne na wszelakie choroby. 

Przygotowanie takiego domowego nawozu jest bardzo proste. Wystarczy rozpuścić mleko w proszku w wodzie, a następnie powstałym w ten sposób roztworem podlać nasze rośliny. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zabieg ten najlepiej powtarzać raz na dwa lub trzy tygodnie.

Zobacz także:  Dodaj czosnek do storczyka. To szybki sposób na ożywienie rośliny

Warto podkreślić, że na rośliny pozytywnie wpłynie również nawóz ze zwykłego mleka. Jak go zrobić? Na początku należy wlać do naczynia litr wody, a następnie dodać 50 ml wspomnianego produktu. Całość dokładnie mieszamy. Ten naturalny nawóz warto stosować minimum raz w miesiącu.

Inne domowe nawozy

Jeżeli nie jesteśmy fanami mleka, możemy również wypróbować inny domowy nawóz do roślin. Świetnie sprawdzi się m.in. odżywka z żelatyny. Wystarczy, że połączymy jedną łyżeczkę tego produktu ze szklanką gorącej wody. Kiedy nasz roztwór nieco ostygnie, należy dolać do niego około pół litra zimnej wody i dokładnie wymieszać. Dla uzyskania najlepszych efektów nawóz warto stosować raz lub dwa razy w miesiącu.

Zobacz także:  Ten owoc sprawdzi się jako nawóz do kwiatów. Jego działanie cię zaskoczy

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl